Plavkyně Závadová vstupuje do ME nemocná

Úvodními rozplavbami začne dopoledne 15. mistrovství Evropy v plavání. V něm bude česká reprezentace spoléhat především na výkony Simony Baumrtové a Barbory Závadové. Druhá jmenovaná ale nemá nejlepší formu ani náladu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Závadová bojuje před startem na plaveckém ME s nachlazením

Barbora Závadová bojuje před startem na plaveckém ME s nachlazením | Foto: Michal Jurman

"Není to optimální, že bych byla stoprocentně fit. Je tam takové menší nachlazení, což se v tomhle počasí dalo čekat. Opravdu mi není nejlíp. Mám z domova nějaké vitamíny, kapky do nosu a na kašel. Vitamínem C se asi předávkuju," snaží se brát své zdravotní problémy s nadhledem ostravská plavkyně.

Ta přitom měla být na obou polohových závodech spolufavoritkou na medaile. Před startem na dvousetmetrové trati ale zmíněné předpoklady i kvůli zdravotními stavu o poznání tlumí.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Barborou Závadovou mluvil ve Štětíně Michal Jurman

"Snad to finále by mohlo padnout, i když když jsem viděla přijaté, tak jsem zas někde v půlce. Uvidíme, co předvedu, určitě se na to těším. Závody trvají jen čtyři dny, tak se to nějak dá, i když krátký bazén moc nemusím," našlapuje opatrně kolem konkrétních prognóz finalistka letošního světového šampionátu v Šanghaji.

Zdravotní problémy ji trápily i během přípravy na zimní sezónu.

"Trošku jsem odpočívala, nejen že jsem byla nemocná, navíc jsem měla problém s ramenem. Poslední měsíc jsem tedy ani moc neposilovala, bylo to takové nemastné, neslané. Necítím se ve vodě nijak extra," přenechává už jistá účastnice olympiády v Londýně dopředu roli české medailové naděje na polském šampionátu znakařce Simoně Baumrtové.

Pokud má ale přece jenom Závadová říct, v jakém závodě od sebe čeká top výkon, láká fanoušky na nedělní program.

"Určitě ta čtyřstovka," má Závadová už nějaký ten rok jasno o své hlavní disciplíně. Do startu na dlouhém polohovém závodě má ještě tři dny, které vyplní maximálním úsilím o uzdravení. Tři dny, které také rozhodnou o tom, s jakou bude nakonec z polského šampionátu odjíždět.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme