Plavkyni Baumrtové znovu utekl postup do semifinále MS

Ani v posledním individuálním startu na mistrovství světa nedokázala Simona Baumrtová projít z rozplaveb do semifinále. Od něj dělilo na znakařské dvoustovce českou rekordmanku 25 setin sekundy. V ruské Kazani se nedařilo ani dalším českým reprezentantům

Simona Baumrtová

Simona Baumrtová | Foto: Michal Jurman

Baumrtová po 19. místě neskrývala ze svého vystoupení na šampionátu celkové zklamání.

„Mrzí mě to, všechno bylo o kousek. Čas sice není dobrý, ale chyběl opravdu kousíček. Věřím, že odpoledne by to bylo lepší. To už bohužel nezměním,“ mrzelo 23letou plavkyni z Chomutova.

Na svůj rekord z motýlkářské dvoustovky nedokázal na poloviční trati navázat Jan Šefl. Časem 53 celých 21 setin sekundy skončil na konečném 33. místě.

Začal přitom výborně a v polovině trati byl druhým nejrychlejším ve své rozplavbě. „Na první padesátce jsem plaval dobře. Neřekl bych, že jsem zase tolik vytuhnul, ale závěr byl opravdu bolestivý,“ hodnotil plavec plzeňské Slavie.

Na motýlkářské padesátce obsadila 31. příčke Lucii Svěcená a s plaveckým šampionátem se podle svých představ nerozloučila ani Martina Elhenická. V rozplavbách kraulařské osmistovky zaostala téměř o 4 sekundy za svým osobním rekordem a skončila až na 30. pozici.