Plavkyni Závadovou trápí na ME únava a nachlazení

Síla sportovního ducha se ukáže v každém až ve chvíli, kdy vám osud hází pod nohy ty největší klacky. Plavkyně Barbora Závadová si musí připadat na vrcholícím mistrovství Evropy jako skákající antilopa. Klacků se jí totiž pod nohama před jejím dnešním startem na její excelentní trati 400 metrů polohově nakupilo nepříjemně mnoho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Závadová bojuje před startem na plaveckém ME s nachlazením | Foto: Michal Jurman

Závod na 400 metrů volným způsobem měl být pro Barboru Závadovou kraulařským testem i tréninkem před jejím vrcholným vystoupením na stejně dlouhé polohové trati. Místo toho ale konečné 29. místo způsobilo rozčarování a nástup znatelné skepse.

„Blbý závod, snad se mi ani nechtělo závodit, byla jsem hodně odevzdaná. Přitom jsem se na to celkem těšila, ale asi mám v hlavě pořád spíš ty polohovky než krauly,“ hodnotila své kraulařské vystoupení ostravská plavkyně, která rázem dodala i konkrétnější důvody konečného výsledku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plavkyně Barbora Závadová se na ME potýká s únavou a nachlazením

„Včera jsem měla mít volno, ale nominovali mě do štafety, za což jsem na jednu stranu samozřejmě ráda, ale na druhou jsem se celý den necítila vůbec dobře. Jsem unavená, asi jsem si měla dát opravdu volno a ne tuhle trať,“ neskrývá únavu z náročného programu Závadová.

Pro ni o to více obtížného z důvodu nachlazení, které českou reprezentantku celou dobu šampionátu trápí.

„Rýmu mám pořád, ale co už, zvykám si…,“ dalo by se ze slov Závadové vyčíst určitou rezignaci.

Jenže omyl! Na polohové čtyřstovce, na které by v plné síle měla na to, atakovat medailové pozice, se chce Závadová rozloučit se šampionátem v duchu bojovné české lvice a po nezdaru na volné čtyřstovce před tou polohovou do Čech vzkazuje:

„Čtyřstovka kraul není moje trať, ale dám do toho maximum a snad, snad, snad to bude dobrý,“ doufá s trojnásobným ‚snad‘ v odpovědi Barbora Závadová.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme