Plážoví volejbalisté Beneš s Kubalou se přiblížili v Praze účasti na olympiádě

Domácí prostředí je pro každého sportovce velkým hnacím motorem. Přesvědčili se o tom i plážoví volejbalisté Přemysl Kubala s Petrem Benešem, kteří na turnaji Světového okruhu na pražské Štvanici úspěšně kráčejí vyřazovacím pavoukem. Před vlastním publikem se jim až na jedno zaváhání se světovým jedničkami Dalhauserem a Rogersem z USA hodně daří a mohou si už prakticky balit věci na letní olympijské hry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bechvolejbalisté Beneš a Kubala na pražském turnaji SP na Štvanici | Foto: Ilona Hambergerová

Jako v boxerském ringu si museli připadat Přemysl Kubala s Petrem Benešem, když vcházeli na kurt, na kterém hráli asi nejdůležitější utkání turnaje Světové série v Praze.

Centrální dvorec na Štvanici se hodně slušně zaplnil, a také díky skvělým fanouškům Češi opravné utkání s Nizozemci Boersmou a Spijkersem zvládli.

„Nedívám se do publika, jen vnímám tak okolo, že lidi fandí. Nejradši bych si sám sedl v klidu na tribunu a koukal sám na sebe. Byla to krásná atmosféra! Ale musím se přiznat, že já se plně koncentruji na hřiště a nevnímám okolí,“ svěřil se Petr Beneš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plážoví volejbalisté Beneš s Kubalou se přiblížili v Praze účasti na olympiádě

Se svým parťákem Přemyslem Kubalou přehrál v bouřlivé atmosféře Nizozemce 21:17 a 21:18. V prvním setu sice Češi prohrávali, ale pak se hlavně díky skvělému servisu Petra Beneše zvedli a dotáhli ho vítězného konce.

Ve druhé sadě si vytvořili náskok hned na začátku a vedení už nepustili. Čekali byste spokojenost? Tak té byste se u Přemysla Kubaly nedočkali.

„Nehrálo se mi úplně optimálně, nebyl jsem si vůbec jistý na útoku. Hrál jsem tam takové údery, které obvykle nehraji a nejsou mi úplně vlastní, takže jsem nebyl úplně stoprocentní. Nicméně to, co předvedl Petr v 1. setu, tak prokázal svoji absolutní světovou extratřídu na servisu a v podstatě rozhodl zápas,“ prohlásil.

Na Štvanici skončí Kubala s Benešem nejhůře sedmí, což je skvělý výsledek. Co je ale důležitější, to jsou body do olympijského žebříčku. Nejhůře sedmým místem si totiž s největší pravděpodobností zajistil český pár účast v Londýně.

Ale jak říká Petr Beneš, úspěšná cesta na letní Hry se bude slavit až v polovině června. „Bude to hotové na sto procent až 16. června, protože vždycky se může stát, že se někdo zblázní, vyhraje Grandslam a hrozně s tím zamíchá. Ale jsme na velmi dobré cestě.“

Beneš s Kubalou rozehrají zítra první zápas od 11 hodin proti Brazilcům Ricardovi s Cunhou.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů v Praze:

3. kolo: Rogers, Dalhausser (1-USA) - Kubala, P. Beneš (9-ČR) 2:0 (13, 16).

Opravy: Kubala, P. Beneš - Boersma, Spijkers (14-Niz.) 2:0 (17, 18), Ricardo, Cunha (8-Braz.) - Dumek, Tichý (10-ČR) 2:0 (13, 15).

Dumek a Tichý obsadili dělené 17. místo.

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme