Plochodrážní GP na Markétě vyhrál Polák Gollob

Polský plochodrážní jezdec Tomasz Gollob vyhrál podruhé v kariéře Grand Prix České republiky. Po triumfu z roku 1999 zvítězil tentokrát na pražské Markétě před Dánem Pedersenem a svým krajanem Hampelem. Český závodník Matěj Kůs získal v pěti kvalifikačních jízdách pouze tři body za třetí místa a skončil poslední.

Plochá dráha (ilustrační foto)

Plochá dráha (ilustrační foto) | Foto: Zlatá přilba

Gollob předváděl před početným publikem polských fanoušků úspěšné předjížděcí manévry, čtrnáctou jízdu dokonce vyhrál ze třetí pozice na startu. Žádný neukázal až ve finále, kde se hned na startu dostal do vedení a to až do cíle nepustil.

Jediný Čech mezi šestnáctkou nejlepších Matěj Kůs chtěl dosáhnout alespoň na semifinále. Ale jezdec startující na divokou kartu dojel pouze třikrát třetí a skončil poslední.

00:00 / 00:00

Přímo na Markétě závod viděl reportér Petr Kadeřábek

Špatné vzpomínky na letošní podnik bude mít loňský vítěz Emil Sajtfudinov. Ten měl v patnácté jízdě těžký pád a skončil v nemocnici. Podle prvních informací má zlomenou levou pažní kost.

Finále
1. Gollob (Pol.) - 17 b., 2. Pedersen (Dán.) - 14, 3. Hampel (Pol.) - 16, 4. Zetterström (Švéd.) - 11, další pořadí: ...5. Jonsson (Švéd.) 13, 6. Bjerre (Dán.) 12, 7. Andersen (Dán.) 9, 8. Crump (Austr.) 7, ...16. Kůs 3

Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít