Plochodrážník Pedersen nastoupí do pražské GP i se zlomenou rukou

Už jen hodiny zbývají do startu plochodrážní Grand Prix České republiky. Na pražské Markétě bude v dalším dílu mistrovství světa poutat pozornost hned několik lákadel a patřit mezi ně bude zcela jistě i miláček zdejších tribun. Tím ovšem není žádný Čech, ale Dán. Nicki Pedersen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicki Pedersen (vlevo) pomohl pražskému Olympu k triumfu v prvním finále plochodrážní extraligy | Zdroj: Reuters

"Nicki je agresivní závodník, určitě by se chtěl stát mistrem světa a ví, že pokud v tomhle závodě ztratí body, tak mistrem světa nebude. Proto to zkouší, "vysvětluje český účastník pražské Grand Prix Josef Franc důvody, proč se Nicki Pedersen nakonec postaví na start i přes bolestivou zlomeninu ruky, kterou si přivodil před 14 dny ve Švédsku.

Pokud by si přitom Pedersen svůj hazard rozmyslel, domácí fanoušci by se mohli na startu těšit na dalšího českého jezdce. Takto ale zcela jistě nepřemýšlejí. Už jenom proto, že slavný Pedersen druhým rokem jezdí právě za pražský Olymp a zdejší Grand Prix je tak trochu jeho domácím závodem.

A když to českým jezdcům už nejde tak jako třeba v 70. letech minulého století, musí se fandit alespoň těm, kteří mají k českému plochodrážnímu sportu tak blízko jako právě Pedersen.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na plochodrážní Grand Prix ČR zve Michal Jurman

"Zcela určitě. V 70. letech jsme měli plejádu dobrých závodníků jako Jirka Štancl nebo Aleš Dryml, ale i tým, který získal dvě bronzové medaile. Nasbírali jsme také několik vítězství na Zlaté přilbě," přidává výčet některých velkých úspěchů českého, potažmo československého plochodrážního sportu manažer Grand Prix na Markétě Petr Ondrašík.

Na tento odkaz by už v sobotu zcela jistě rádi navázali jak Aleš Dryml, tak Josef Franc. Druhý jmenovaný přitom více než na klání se soupeři hledí těsně před startem na boj se svým tělem. I když se zlomeninou tak jako Pedersen se rozhodně potýkat nemusí.

"Ještě bych po Vánocích potřeboval poladit špekové polštářky, dát tak dvě kila dolů," směje se Josef Franc.

Jak dopadne nejen Francův boj s tukovými polštářky, ale i návrat Aleše Drymla po osmi letech na trať pražské Grand Prix, vás budeme na Radiožurnálu už v sobotu pravidelně informovat. Poprvé se pneumatiky zakousnou v závodním tempu do oválu na Markétě v 19 hodin.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme