Plzeň se stane hlavním městem světového cyklokrosu

Na okruhu v Plzni Doubravce se dnes pojede druhý závod Světového poháru Grand Prix Škoda. Jako jeden z favoritů v něm nastoupí v duhovém trikotu i mistra světa a letošní jasný suverén Zdeněk Štybar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar přijíždí do cíle MS v cyklokrosu jako první. | Foto: Tomáš Adamec

První závod světového poháru je jel uplynulou neděli ve Švýcarsku, kde Zdeněk Štybar zvítězil před uzdraveným Nilsem Albertem. V Plzni Štybar obhajuje třetí místo z loňského ročníku.

„Zdeněk Štybar má v tuto chvíli za sebou šest startů a šest vítězství. To znamená, že do Plzně přijíždí neporažen. Věřím, že s dnešní formou a připraveností na to v Plzni zvítězit určitě má, poznamenává jeden z hlavních organizátorů závodu Jiří Novotný.

Na startu se objeví nejen osmička českých cyklokrosařů, ale i kompletní světová špička včetně mistrů světa a vítězů světových pohárů. Štybar to tak nebude mít jednoduché.

Oproti loňskému premiérovému ročníku doznala plzeňská trať Světového poháru některých změn. Které jsou ty nejpodstatnější, to nejlépe ví právě Jiří Novotný:

„Budou přidány některé kosmetické smyčky a technické pasáže, aby si diváci mohli cyklokrosaře prohlédnout z bezprostřední vzdálenosti. Nejzajímavějším místem na okruhu bude určitě výběh po 23 plzeňských schodech.“

A ještě k jedné změně v Plzni dochází. Diváci tentokrát si musí za cyklokros zaplatit.

„Tuto změnu jsme velmi dlouho diskutovali s ředitelem závodu. Bavili jsme se i s pořadateli jiných sportovních akcí. Nejdříve jsme ohlásili vstupné 100 korun, nakonec jsme se rozhodli pro lidštějších 50 korun,“ dodává Novotný.

Kategorie elite startuje ve 14.30 a tou nejlepší pozvánkou do Plzně je určitě momentální forma českých cyklokrosařů v čele s letos neporaženým Zdeňkem Štybarem.

Ladislav Válek, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme