Po Brnu nevyšel vstup do Euroligy ani basketbalistkám USK

Basketbalisty USK Praha začaly stejně jako Brno nový ročník Euroligy porážkou. V Bourges podlehly v 1. kole skupiny 'A' domácím hráčkám 51:63.

Basketbalistky ZVVZ USK Praha

Basketbalistky ZVVZ USK Praha | Foto: David Kubíček

O osudu utkání rozhodla už úvodní čtvrtina. Hráčky Bourges před 2 000 diváků výborně bránily a dařilo se jim i v útoku. Výsledkem tak bylo jejich vedení nad USK 24:12. Stejný rozdíl pak platil i v poločase.

I třetí desetiminutovka vyšla bodově lépe domácímu týmu, který ještě navýšil svůj náskok o další dva body. České mistryně zabraly až v poslední části hry, dokázaly snížit na rozdíl pěti bodů, Bourges ale zvrat nepřipustilo a nakonec zvítězilo 63:51.

Euroliga basketbalistek – 1. kolo, skupina A:

Bourges - ZVVZ USK Praha 63:51 (24:12, 38:26, 50:36)

Nejvíce bodů: Dumercová 15, Kaltsiduová 12, Kublinová 11 - Miltonová-Jonesová 20, Montaňanaová 10, Elhotová a Vítečková po 7. Fauly: 17:17. Trestné hody: 16/13 - 11/7. Trojky: 6:2. Diváci: 2000

Lotos Gdyně - UMMC Jekatěrinburg 57:68 ( 8:21, 22:43, 43:55)

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít