Po Czech Open mohou hrát golfisté na turnajovém hřišti

Pokud si odmyslíte televizní štáby, profesionální hráče a několik tisícovek diváků, tak golfové hřiště v Čeladné vypadá i v těchto dnech v podstatě jako jindy. Ovšem jen vypadá. Protože pokud byste si na něm chtěli zahrát, věřte, že budete mít pocit, že jste někde úplně jinde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golf resort Čeladná | Foto: CzechTourism

Protože, tak jako se připravují například pro běžkaře stopy, nebo pro sjezdaře svahy, tak i pro profesionální golfový turnaj se hřiště musí předem nachystat. Často jsou to změny nenápadné, až kosmetické. Přesto jsou ale tak zásadní, že se hra na takto upravených hřištích stává pro běžného člověka rázem neuvěřitelně obtížnou.

,,Běžný golfista má o několik desítek metrů širší dopadovou plochu a fairway. Tady to zužujeme, aby se to hráčům stížilo. Při ProAm hráči ironicky říkali, že pěkně děkují," říká například o cíleném zužování fairwayí výkonný ředitel Czech Open Ondřej Nerud. Dále se některé části hřiště před turnajem sestříhávají tak, aby dokonce hráčům cíleně škodily.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po Czech Open mohou hrát golfisté na turnajovém hřišti

,,Třeba před bunkerama se vysekává fairway tak, aby když jste dlouzí, tak aby vám míček doběhl až do bunkeru. Dále se obstřihávají greeny. Standartně máte ještě metrový pás for-greenů, aby vám míček do vodní překážky nespadl, ale tady to děláme co nejtěžší," tvrdí.

Mimochodem, snahou organizátorů je také mít co nejrychlejší green, jehož rychlost se měří na stopy a palce. A aby bylo opravdu vše v dokonalé kondici, tak bývá nutné celý golfový areál pro veřejnost před turnajem uzavřít.

,,Hřiště je zavřené 14 dní před turnajem, děláme finální úpravy." Ze slov Ondřeje Neruda vyplývá, že amatér má vlastně jen jedinou šanci, jak si vyzkoušet skutečně profesionální hřiště. A to znamená co nejdříve si po skončení turnaje přijít zahrát.

Návrat do původního stavu bývá totiž pozvolný. Musíte ale počítat s tím, že podobný nápad dostane spousta nadšených golfových amatérů.

,,Je to nesmírně oblíbená věc pro amatéry, jít si zahrát to samé co Miguel Angel Jiménez. Je to stejné, jako když jedete na hory na ty preparované tratě pro závody. A po těch závodech na tom samém chtějí hned všichni jet. To samé je toto pro golfistu, můžu vřele doporučit," nabízí Ondřej Nerud.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme