Po dešti a kroupách se na Tour vrátilo vedro. Silnice měla přes 60 stupňů

Vedra trápí nejen Česko, ale celou Evropu a jih Francie nevyjímaje. Právě tam pod ostrým sluncem ujeli cyklisté skoro 200 kilometrů během 13. etapy slavné Tour. Trpěli úplně všichni, v cíli došlo i na kolaps jedno z nich. A teplota silnice dosáhla i letošního rekordu. A v těchto podmínkách dojel Zdeněk Štybar na 15. místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třináctá etapa Tour de France z Muretu do Rodez měřila 198,5 kilometru | Zdroj: Reuters

Nejvíce asi dostali zabrat cyklisté týmu Tinkoff-Saxo, kteří v závěru etapy sjížděli skupinku uprchlíků pro svého spurtéra Petera Sagana. Peloton dostihl trojici jen 300 metrů před cílem.

„Vpředu byla celkem silná skupina. Bylo to hlavně o tom vedru, každý se trápil a v závěru jsme v podstatě nejeli v žádném velkém tempu. Lidé odpadali, což není úplně normální,“ popisoval drsné podmínky Zdeněk Štybar.

Přehrát

00:00 / 00:00

Drsné podmínky, které doprovázely 13. etapu Tour, popsal český cyklista Zdeněk Štybar

Mimochodem, Tiňkovovi hoši sice dřeli, ale Sagan v závěrečných metrech prohrál s Belgičanem Van Avermaetem. Štybar chtěl dojet lépe, ale doplatil na neznalost závěru etapy.

„Znal jsem ho v podstatě jen díky Google Street View. Těžko se to odhaduje, ale každopádně jsem šel moc brzy na špici. Dojezd pak byl hodně těžký,“ přiznal Štybar.

Vedro u týmového autobusu bylo k nepřečkání. Stejně jako na trati. „Člověk si na sebe oblékne nějakou tu aero kombinézu, ale když je takovéhle vedro, tak vám toho moc nepomůže,“ podotkl 29letý cyklista.

Saganovi počtvrté unikl etapový triumf na Tour, vyhrál Belgičan Van Avermaet

Číst článek

Na Tour se měří kde co. Kromě teploty vzduchu, která dnes vyšplhala na 39 stupňů, i asfalt. Ten měl dnes dokonce 61 stupňů. Cyklistovi tak nezbývá než neustále pít. Štybar ani netušil, kolik toho do sebe během etapy nalil.

„Vůbec nevím, ale myslím, že každých deset kilometrů jsem vypil tak půl litru,“ dodal vítěz šesté etapy letošní Tour.

Tomáš Kohout, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme