Po dvou hladkých výhrách se florbalisté střetnou s Norskem

Na florbalovém mistrovství světa začíná jít do tuhého. Po dvou snadných výhrách nad Itálií a Japonskem nastoupí česká reprezentace v závěrečném utkání základní skupiny proti Norsku. K prvenství a lepší výchozí pozici pro čtvrtfinále Česku stačí remíza. Zápas na palubovce helsinské Hartwall Arény začíná ve 14 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbal | Foto: ČFbU .

Pro české florbalisty prakticky až soubojem s Nory vlastní šampionát začíná. Je to nepříjemný protivník, kterého národní tým doposud jen dvakrát porazil. "Je to přesně tak. Sledoval jsem Nory na internetu a hráli jsme s nimi i přáteláky v Polsku. Bude to klíčový zápas, ale zase si říkám, ať to všichni nemáme v hlavě a nejsme tím svázaní.

Kvalitu na to, abychom je porazili, máme, když budeme hrát to, co umíme. Když budeme hrát s míčkem, tak věkový průměr Norů už je trochu vyšší, a dříve nebo později fyzicky odejdou. Musíme jít do zápasu s čistou hlavou a s tím, že vyhrajeme," zdůraznil obránce Pavel Brus. A důležitost zápasu s ohledem na pořadí ve skupině? Hraje se o slabšího soupeře ve čtvrtfinále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obránce Pavel Brus před utkáním s Norskem

Nastoupit proti Švédům by příjemné rozhodně nebylo. "Netlačil bych na to tak, že pokud nevyhrajeme, že se něco stane. Musíme hrát hlavně v klidu a soustředěně. Máme rozhodně kvalitu na, abychom je porazili. Když budeme chtít, a když budeme hrát trpělivě, tak jim dáme hodně gólů. Ale nesmíme mít svázané ruce, to je základ."

A dosavadní výkony českého celku na šampionátu? V žádném případě není možné je přeceňovat. Už jen s ohledem na kvalitu úvodních soupeřů. "Pocit mám dobrý, dáváme kupodivu více gólů, než jsme obvykle dávali. Nikdy jsme nebyli střelecký tým, spíše jsme to uhrávali na obranu. Teď dáváme hodně gólů, i když jsme hráli se slabšími soupeři. Máme hodně střelců, dobře kombinujeme, sílu v ofenzivě máme určitě a teď ji musíme jenom využít," dodal Pavel Brus. Utkání Česko - Norsko začíná ve čtrnáct hodin.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme