Početná marodka komplikuje házenkářům vstup do kvalifikace ME

Českou házenkářskou reprezentaci poprvé povedou v utkání bývalé opory Daniel Kubeš a Jan Filip. Na úvod je ve čtvrtek čeká jeden z nejsilnějších možných soupeřů - Francie. Navíc kádr pro úvod kvalifikace ME hodně ovlivnily zdravotní problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reprezentační házenkáři Petr Štochl (vpravo) a Filip Jícha | Zdroj: ČTK

„Je to extrémní případ, který tady ještě nikdy nebyl v takovémhle množství,“ říká k současné situaci Jan Filip. V týmu chybí kvůli rekonvalescenci po operaci největší hvězda Filip Jícha, nepřijel ani kanonýr Pavel Horák, už dříve se zranily prakticky všechny obvyklé pravé spojky.

A zdravotní problémy vyřadily další tři hráče na soustředění před odjezdem do Francie. A tak v reprezentaci musí řešit, co s tím teď udělat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Je to extrémní případ, který tady ještě nikdy nebyl v takovémhle množství, řekl k marodce házenkářů trenér Jan Filip

„V podstatě nic, musíme to brát jako realitu. Situace je taková, momentálně jsou tady nejlepší hráči z České republiky, kteří jsou k dispozici. Je to nejlepší možný výběr a s ním budeme hrát,“ snaží se brát situaci realisticky nejzkušenější házenkář v národním týmu - gólman Petr Štochl, který bude velmi pravděpodobně kapitánem.

Podobně se postavili k současnému problému i noví trenéři reprezentace, kteří mají před sebou náročnou premiéru.

„Já si myslím, že bychom byli outsidery i v absolutně kompletním složení. Takže z tohoto hlediska se situace nijak nemění. Francouzi jsou mistři světa a olympijští vítězové. Lepší tým na světě není,“ popisuje jeden z trenérů českých házenkářů Daniel Kubeš.

Spolu s Janem Filipem chtějí postavit hru reprezentace na svém stylu. Ten mají rozmyšlený, a blížící se utkání ve Franci a doma s Makedonií budou první zkouškou.

„I když se nám tyto zápasy nepovedou, tak si snažíme položit základ pro to, abychom v budoucnu byli úspěšní. Je jedno, jestli je tady Filip, Hory nebo hráči, kteří v nároďáku nikdy nebyli. Principy zůstanou stejný, pravidla jsou taky stejný,“ říká Daniel Kubeš.

Mirko Vasić, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme