Pocit euforie, přiznal v cíli vítěz extrémního Winterman triatlonu Petr Vabroušek

Nejprve osmikilometrové plavání v ledovém Labi, pak šlapání do pedálů kol na 180kilometrové trati a nakonec maraton končící na hoře Ještěd. To všechno museli zvládnout účastníci nedělního Winterman Xtreme Triathlonu. Závod ovládl v čase 11 hodin a 38 minut Petr Vabroušek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz prvního ročníku extrémního Winterman triatlonu Petr Vabroušek

Vítěz prvního ročníku extrémního Winterman triatlonu Petr Vabroušek | Foto: Oficiální Facebook Petra Vabroušky

V 5 hodin ráno skáče třináct odvážlivců z parníku u Děčína do Labe a vydává se na trať následně vedoucí křížem krážem severními Čechami.

Zhruba za hodinu, v šest hodin a sedm minut, vylézá z řeky pod Tyršovým mostem průběžný lídr závodu Petr Vabroušek. Osm kilometrů v ledové vodě uplaval za zhruba hodinu.

„Voda lahůdková, krásná. To proplávání tady je nádherné,“ říká nadšeně. A hned se začíná převlékat do cyklistického dresu a připravuje se na 180 kilometrů dlouhou trať. Vyráží jako druhý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Když se člověk na závod připraví a dokončí ho, přepadne ho pocit euforie, přiznal vítěz extrémního Winterman triatlonu Petr Vabroušek

„Během závodu Petr konzumuje energetické tyčinky a iontový nápoj,“ prozrazuje Jiří Daněk, který Vabrouška autem doprovází a zajišťuje mu veškerý servis a podporu. „Pojď, pojď, ztráta je dvě deset,“ povzbuzuje.

Závod je extrémně náročný a tvrdý. „Jsou tady kopce, je zima. Ale Péťa je z jiné planety,“ dodává Daněk.

„Trošku jsem ztuhl, ale díky tomu, že se tak často střídalo stoupání se sjezdy, cítím se nakonec celkem příjemně,“ říká po 180 kilometrech na kole Vabroušek a s čelovkou, protože se začíná stmívat, vyráží na běžecký maraton.

Devadesát devět procent trasy běhu je po asfaltové silnici, posledních 10 kilometrů je extrémní stoupání. Cíl závodu je vrchol Ještědu ve výšce 1012 metrů nad mořem.

 

TADY JSOU!!!! 13 STATEČNÝCH CO DOKONČILO ÚSPĚŠNĚ ZÁVOD A PROŠLO CHECK-POINTEM S ČASOVÝM LIMITEM. GRATULUJEME VŠEM FINISHERŮM.

Posted by Winterman CZECH Xtreme Triathlon on 19. říjen 2015

„Myslím, že když se člověk na tento závod připraví a podaří se mu ho dokončit, přepadne ho pocit euforie,“ popisuje Petr Vabroušek.

„Když kdysi začal maraton jako sport, všichni označovali první maratonce za blázny úplně stejně, jako dneska může řada lidí označovat za blázny nás. Ale je na to jednoduchá odpověď: časy se mění a přijďte si to vyzkoušet,“ vyzývá vítěz prvního ročníku extrémního Winterman triatlonu.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme