Podjížděla jsem protivody, ale nikde nezastavila, těší Kateřinu Kudějovou

Čeští vodní slalomáři na domácím Světovém poháru v Praze konkurenci přímo deklasovali. Ve všech individuálních kategoriích získali v Troji alespoň jednu medaili. Mezi kajakářkami zazářila Kateřina Kudějová, která nemyslí na studijní neúspěchy a skončila třetí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Kudějová při závěrečném ceremoniálu

Kateřina Kudějová při závěrečném ceremoniálu | Zdroj: ČTK

„Jsem hrozně nadšená, protože obhájit je vždy těžké. Na Evropě jsem byla třetí, teď to vyšlo znovu na třetí místo. Jsem trošku zklamaná, že to nevyšlo vyšší stupně, ale jsem ráda,“ potěšil výsledek 25letou Kateřinu Kudějovou.

Byla Vaše jízda bezchybná, nebo víte o místech, kde by to mohlo být ještě rychlejší?

Měla jsem tam chyby, podjížděla jsem protivody. Ale nikde jsem vyloženě nezastavila a pořád jela. Bylo to rychlé, ale ztrácela jsem průběžně, trošku jsem si to hlídala, hlavně po té první jízdě.

Přehrát

00:00 / 00:00

S kateřinou Kudějovou mluvil chvilku po dojezdu závodu kajakářek reportér ČRo Jan Suchan

O postup ze semifinále jste se strachovala kvůli doteku branky, který rozhodčí umazali. O co šlo?

V první jízdě to bylo takové směšné. Dojela jsem a myslela, že mám tři (penalizace, pozn. red.), protože když jsem vjížděla do trojky, viděla jsem, že mi zvedají ‚plácačku‘, tam ale šťouch vůbec nebyl.

Na pětce jsem šťouch dala a na konci jsem věděla, že mám ještě jeden napsaný, ale o tom jsem nevěděla. Nakonec mi ho dali taky pryč, tak to bylo jen na jeden a postoupila jsem. Byla jsem nadšená a do druhé jízdy jsem nastoupila s tím, že jsem ji skoro neměla jet.

Takže Vám k výsledu pomohla čistá hlava?

Přesně tak! Ale podjížděla jsem, tak to s čistou hlavu úplně nebylo.

 

Něco ze stupňů vítězů a z vyhlášení :-)

Posted by Kateřina Kudějová on 21. červen 2015


Už v sobotu to pro český slalom byly velké hody, Češi vyhráli všechny individuální kategorie. Brala jste závod jako výzvu na ně navázat?

Včera nám nandali hroznou laťku a bylo jasné, že to nebude takhle pokračovat. Ale myslím, že to bude pořád skvělé.

Konečně se pořádně usmíváte. Máte lepší náladu pro nesložených státnicích?

Řekla jsem si, že na to kašlu. Stalo se a vůbec na to nemyslím. Asi budu muset, až se budu muset začít učit. Vymazat to úplně nejde.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme