Podle Jany Veselé hrají české basketbalistky málo agresivně

Ani ve druhém zápase nepřekročily české basketbalistky svůj stín ze sobotního vstupu do olympijského turnaje. Po prohře s Čínou dnes podlehly i Turecku a úsměvy po tomto duelu rozhodně na všechny strany nerozdávaly.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Veselá (uprostřed) ve tvrdám souboji s tureckými hráčkami

Jana Veselá (uprostřed) ve tvrdám souboji s tureckými hráčkami | Zdroj: ČTK

Jana Veselá i přes porážku s týmem Turecka sehrála poměrně vydařený zápas. Vstřelila devatenáct bodů. „Možná to byl dobrý výkon z mojí strany, i když to nebylo úplně perfektní, ale prostě jsme prohrály, což nás všechny mrzí. Není to dobré,“ lituje porážky Jana Veselá.

Proti Číně doháněly české basketbalistky v úvodu dvanáctibodovou ztrátu, v dnešním duelu osmibodovou. „V útoku to nefunguje. Stojíme tam a nehrajeme agresivně na koš. Ze začátku jsme vždy takové vlažné a nějak to nejde,“ přemýšlí nad příčinou menší krize Veselá.

Přehrát

00:00 / 00:00

České basketbalistky budou muset podle Jany Veslelé proti Chorvatsku pořádně zabrat

Nástup do třetí čtvrtiny vypadal slibně. „Řekly jsme si, že takhle hrát nemůžeme, a že musíme hrát víc agresivně. Chtělo to větší zápal a skoro to nakonec vyšlo,“ uvádí Jana Veselá.

„Nálada v týmu moc dobrá není, ale to musíme hodit za hlavu. Máme před sebou tři zápasy. Teď s Chorvatskem to bude klíčový zápas a musíme do toho dát všechno. Pokusíme se vyhrát a půjdeme do toho naplno,“ burcuje Veselá.

Ve středu to bude s Chorvatskem souboj dvou týmů, které ještě nemají výhru a o to bude možná zápas vyhrocenější. "Určitě ano, Chorvatky také nejsou v dobré situaci, takže to bude hodně natvrdo, půjde o každý bod. Hlavně se musíme připravit na jejich obranu."

Světlým okamžikem byl výkon Bartoňové, říká trenér Blažek

Podle trenéra českých basketbalistek je problém především v proměňování střeleckých situací z ‚podkoše.‘ „Když nebudeme dávat rovnoměrně body ze všech pozic, tak to nepůjde. Potřebovali bychom lepší procento střelby a hlavně ji rozložit na celou pětku,“ uvádí Lubor Blažek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek po prohře s Tureckem

I přes druhou porážku na olympijském turnaji ale trenér Blažek našel na výkonu svých svěřenkyň i pozitiva. „Zlepšili jsme obranu a zrychlili jsme útok a přechod na útočnou polovinu. Světlým okamžikem dnešního zápasu byl i výkon Kateřiny Bartoňové.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme