Podle Zídka by Washington mohl v NBA nastartovat návrat Johna Walla

Basketbalisté Washingtonu prožívají něco jako deja-vue. Na začátku loňské sezóny prohráli osm duelů v řadě a prošli si pořádnou krizí. V přípravě na letošní ročník NBA proto nic nepodcenili. Jenomže ani kvalitní trénink jim nebyl k ničemu. Wizards mají po jedenácti odehraných zápasech v kolonce výher nulu a zažívají nejhorší start sezony v historii klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David West (vpravo) a Jan Veselý v utkání NBA Indiany a Washingtonu | Zdroj: ČTK

Washington Wizards poznávají, že stále může být hůř. Po zbytečné porážce v prodloužení s Atlantou přišla další dokonce ve druhém nastavení doma s Charlotte. Stále klesající návštěvy se tentokrát zastavily na čísle 13 tisíc, fanoušci už vyvěšují žádosti typu ‚K Vánocům si přeju jen výhru!' a žádají hlavu trenéra Randyho Wittmana.

„V první řadě je to nepříjemné pro našeho jediného zástupce v NBA Honzu Veselého. Těžko říct, čím to je, Washington se po minulé sezoně snažil o restrukturalizaci týmu a přivedení nových hráčů, ale soudě podle začátku nové sezony, kdy prohráli jedenáct utkání v řadě, se jim to moc nepovedlo," komentuje neutěšenou situaci Wizards první český hráč v NBA Jiří Zídek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Washington s Janem Veselým v sestavě ještě v této sezóně v NBA nevyhrál

Problém Kouzelníků vidí zejména v tom, že týmu chybí lídr a ústřední rozehrávač John Wall, který od konce loňské sezony laboruje s poraněným kolenem a jeho návrat na palubovku je v nedohlednu. Jenomže jak říká Jiří Zídek, ani jeho comeback by automaticky neznamenal, že by se Washington vyšvihl na vítěznou vlnu.

„Nevím, jestli by na bedrech jednoho hráče mohla ležet zásadní otáčka do směru výher. Pozice středního rozehrávače je naprosto zásadní pro moderní basketbal, John Wall by mohl možná znamenat možná dvě, tři, čtyři výhry. Jeho návrat bude hodně znamenat z hlediska psychologie, přeci jen je to hráč, který má míč v rukou v průběhu hry velmi dlouho.“

„Myslím, že po jeho návratu bude vidět, zda je nějaká šance na nápravu v takovém složení Washingtonu, v jakém je v této chvíli."

Obdobnou kritickou situaci sám Jiří Zídek zažil na vlastní kůži, když v sezoně 1997/1998 působil v týmu Denver Nuggets.

„Prohráli jsme třiadvacetkrát nebo čtyřiadvacetkrát za sebou, vím, jak je to těžké. Nedovedu si ale představit, že by vedení Washingtonu nebo samotní hráči zlomili hůl nad celou sezónou na jejím začátku, to je nemyslitelné. Myslím, že se pokusí o obrat, ať už změnou trenéra, trejdy v hráčském kádru, prostě jakkoli. Myslím, že Randy Wittman je na té nejvíc horké židli v NBA," uvažuje Zídek.

Sérii porážek můžou přerušit proti San Antoniu

Jasněji může být už po dnešním programu NBA, ve kterém Wizards narazí na San Antonio. Spurs za sebou mají těžký zápas proti Torontu, který rozhodlo až druhé prodloužení, to ale podle Zídka nemusí vůbec nic znamenat.

„Wizards pravděpodobně nastupují do každého zápasu s tím, že mažou to, co bylo, a snaží se zapomenout na šňůru jedenácti proher, což je strašlivé číslo, které musí naprosto devastovat psychiku týmu, zejména tak mladého, jako má Washington. Takže je asi jedno, proti jakému týmu bude Washington nastupovat," dodává Jiří Zídek.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme