Pokeroví hráči: Není to hazard, důležité jsou schopnosti

Čech Martin Staszko si zásluhou druhého místa ve Světové pokerové sérii vydělal 98 milionů korun. Čemu za to vděčí? Svým schopnostem, především trpělivosti, zkušenostem ze šachů, ale také štěstí, říkají další čeští pokeroví hráči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Staszko poker turnaj v Las Vegas | Foto: ČTK

"Martin Staszko je živoucím důkazem toho, že poker není hazard. Poker není o náhodě, která by měla v hazardu rozhodovat. V pokeru rozhodují dovednosti, které podle určitých studií tvoří 85 procent úspěchu. Jen 15 procent je náhoda, štěstí nebo smůla," vysvětluje předseda Asociace českého pokeru Milan Sláma.

Vítěz European Tour z roku 2009 Jan Škampa si ale myslí, že třineckému karbaníkovi pomohlo na prestižním turnaji v Las Vegas právě štěstí: "Bylo to velmi vyrovnané, bylo tam hodně dobrých hráčů. Nedá se říct, že by jeden nějak výrazně převyšoval ostatní. Mezi rovnocennými hráči potom do značné míry rozhodne štěstí."

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle Jana Škampy měl Martin Staszko štěstí

"Na druhou stranu jsou tu další věci, které mohly pomoct Martinovi. On má zkušenosti ze šachových turnajů, takže soupeře mohl převyšovat třeba ve výdrži. Ostatní byli mladší a také asi méně zkušení," připouští ovšem Škampa.

A co je pro pokerového hráče nejdůležitější, aby uspěl?

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Sláma mluvil v Odpoledním Radiožurnálu o důležitých pokerových vlastnostech

"Základní vlastnost, kterou by měl mít, je trpělivost. Duel Martina Staszka s Heinzem trval šest hodin a to se hráč musí obrnit obrovskou trpělivostí, nejhorším rádcem je stres. Každě rozhodnutí pod tlakem je špatné. Dále pak matematické myšlení, strategické myšlení a důležitým faktorem je také určitá znalost psychologie a řeči těla," vypočítává Milan Sláma.

"Nějaké předpoklady určitě zapotřebí jsou, hlavně pro profesionály. Pro rekreačnější hráče ale není problém naučit se pravidla během pár minut. Když má člověk chuť se ve hře zlepšovat a studovat různé zdroje, zdokonalovat se, věnovat tomu čas a úsilí, tak se určitě může vypracovat i bez nějakých větších předpokladů," uklidňuje případné nové pokerové nadšence Jan Škampa.

Hanka Shánělová, Alena Benešová, Veronika Sedláčková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme