Pokud nezaplatíte, co máte, je logické, že nepojedete, vysvětluje motocyklista Pešek

Český souboj v MotoGP! Tak právě na tento slogan vsadili pořadatelé letošní Velké ceny České republiky. Jenže teď to vypadá, že se na startu královské kubatury objeví pouze jeden český jezdec. Lukáš Pešek totiž kvůli problémům s penězi o víkendu možná nepojede.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Pešek | Foto: Česká pojišťovna

Peškovo angažmá v královské kubatuře se nečekaně zrodilo loni před Vánocemi, přičemž podmínkou bylo zaplatit určitou sumu peněz v řádech milionů korun a před startem seoóny Peškův manažer Josef Liška hrdě prohlašoval:

„Startu Lukáše Peška v MotoGP nic nebrání. Celá částka je zabezpečená. Není k tomu co víc dodat.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáši Peškovi chybí slíbené peníze, které má své stáji zaplatit, proto před závodem MotoGP v Brně asi skončí

Po půl roce se ukazuje, že to nebyla tak docela pravda a reálně hrozí, že Lukáše Peška na brněnském okruhu neuvidíme. „Pokud máte někomu zaplatit a nezaplatíte, tak je logické, že nepojedete. Něco se zaplatilo, ale bohužel lidský faktor a sliby v Čechách fungují velmi dobře. Takže to na tom zase ztroskotalo.“

Jen v polovině z deseti závodů projel pražský rodák cílem, ovšem většinou jako poslední. A svou roli určitě hraje i toho, že týmu Ioda Racing neplatí, co slíbil.

Tým vinit nelze

„To já nemůžu říct, vůbec nechci házet vinu na tým. Logicky. Pokud by mi někdo nezaplatil za práci, tak ji taky nebudu odvádět na sto procent. Teoreticky jsem nemusel jet už půlku závodů. Teď už je to jen trpělivost majitele týmu.“

Která zřejmě přetekla a jestli Lukáše Peška uvidíme na stroji při MotoGP v Brně, je ve hvězdách. „Pokud mě nikdo neodvolá, tak tam budu.“

Ani start druhého českého jezdce v MotoGP Karla Abrahama není stoprocentní. Z amerického Indianapolisu se po pádu v tréninku vrátil v pondělí s pohmožděným levým ramenem a naraženou patou.

Abraham bojuje s bolestí

„Bolí to nepřetržitě celý den. Je to nepříjemný, ale doufám, že než sednu na motorku, tak to nějak rozhýbu. Snad anestetika, které dostanu, pomůžou,“ věří brněnský závodník, že do víkendu se všechno srovná, aby se popral se svou neoblíbenou tratí.

Karel Abraham při Grand Prix České republiky v Brně | Foto: ČTK

Na veřejnost už prosákly informace, že v příští sezoně by měl Aprilie ART přesednout na japonskou Hondu, ale zatím to Abraham nechtěl moc rozebírat.

„My jsme se domlouvali s týmem, co a jak udělat. Dospěli jsme k závěru, že bude asi nejlepší začít jednat s Hondou, ale jak to šlo dál? To já opravdu nevím.“ Plánovaný odchod k Hondě by ale podle Abrahama neměl mít vliv na stávající spolupráci s Aprilií.

Grand Prix silničních motocyklů v Brně - Masarykův okruh | Foto: ČTK

Eva Kézrová, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme