Polsko oficiálně podá kandidaturu na zimní olympiádu v roce 2022

Polsko by chtělo společně se Slovenskem pořádat zimní olympijské hry v roce 2022. Poláci dnes oficiálně podají svou kandidaturu. Mají ale silné konkurenty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozcestí sjezdovek do Zakopaného | Foto: Martin Dorazín

Poláci berou myšlenku olympiády velmi vážně. Sebevědomí jim hodně zvýšilo loňské fotbalové Euro, zlepšil se jeho obraz ve světě a olympiáda by to podle nich měla ještě více podpořit.

K pořadatelství her přizvali Slovensko. Centrum olympiády by bylo v Krakově, ten by se stal symbolem her, konal by se v něm zahajovací i závěrečný ceremoniál.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kandidatuře Polska na ZOH v roce 2022 informoval zahraniční zpravodaj ČRo Petr Vavrouška

Většina disciplín by se odehrávala v Tatrách. V polském Zakopaném by se například skákalo na lyžích a na slovenském Chopoku v Jasné by se rozdávaly medaile ve sjezdovém lyžování. Odhady na rozpočet jsou zatím jen velmi hrubé.

Polsko-slovenský tandem má však silné konkurenty. Velké šance má norské Oslo, které by mohlo lyžařské disciplíny pořádat prakticky kdykoli. Sebevědomá je i kazažská Almaty, Kazachstán má navíc bezmezný rozpočet na propagaci.

A v hře je stále i německý Mnichov, o jehož kandidatuře rozhodnou občané tuto neděli v referendu.

Petr Vavrouška, Kateřina Prachařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme