Polští volejbalisté poprvé v historii mistry Evropy

Polští volejbalisté vyhráli evropský šampionát, když ve finále v Istanbulu přehráli Francii 3:1 na sety. Bronz mají Bulhaři po výhře nad Ruskem 3:0.

ME Turecko volejbal - logo

ME Turecko volejbal - logo | Foto: Český volejbalový svaz

Že Poláci nedostali nic zadarmo dokazuje už průběh první sady, kdy se oba týmy tahaly o každý bod. Konečný výsledek prvního setu 29:27 pro Polsko ale reprezentanty země galského kohouta nezlomil. Přesto i druhý set v zápase prohráli 21:25. Ve třetí sadě ovšem pozdější vítěz nezachytil nástup svého soupeře a Francie po výsledku téměř ukazující rozdíl třídy 25:16 snížila na 1:2. Vyrovnání se ale nedočkali, když poslední sadu ztratili opět tím nejtěsnějším rozdílem - 24:26.

Čeští volejbalisté skončili po třech prohrách v základní skupině poslední.