Pomohla manželka i stará loď. Ondřej Synek napravil sezonu na MS

Před veslařským mistrovstvím světa to nevypadalo, že by mohl Ondřej Synek přivézt třetí zlato za sebou. Jenže český skifař znovu dokázal, jaký je bojovník, a na jezeře Aiguebelette slavil celkově už svůj čtvrtý titul. Navíc po nevyvedené sezoně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek

Ondřej Synek | Foto: Filip Jandourek

„Podržela mě manželka i všichni okolo. Akorát mě překvapilo, že když se mi nedařilo, volalo mi a esemeskovalo víc lidí, než když se dařilo,“ směje se Ondřej Synek, který až do světového šampionátu zažíval na závodech zklamání. V sezoně ani jednou nevyhrál.

A tak jeho trenér Milan Doleček starší před mistrovstvím světa vymýšlel, co s tím. „Ve finále jsem si říkal, že musíme jet do výšky a udělat pořádnou přípravu. Skočili jsme i na starou loď, na loňskou vyhrávací. A šila jak pila,“ pochvaluje si trenér.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vlastní manželka Ondřeje Synka podpořila, ta trenérova mu vařila na soustředění. Výsledkem je 4. titul mistra světa

Nejen to pomohlo elitnímu skifaři k tomu, aby se vrátil do obvyklé pohody a formy. Na soustředění v Itálii měl prakticky domácí zázemí. „V Livignu jsem měl s sebou manželku jako kuchařku a společnými silami jsme mu vyvařovali. Prostě se všechno povedlo.“

„Zase jsme objevili i staré středisko na Slapech, kde se o nás taky krásně starali,“ popisuje trenér Milan Doleček starší. A vyplatilo se.

Ondřej Synek tak je, alespoň podle výsledků na mistrovstvích světa, skifařským králem meziolympijského období. „Doufám, že na olympiádě nebudu zase druhej,“ přeje si se smíchem hvězda českého veslování.

 

celebrating :-D

Posted by Ondřej Synek on 6. září 2015

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme