Pořád jedeme na Contadora, říká Kreuziger o situaci v týmu Saxo-Tinkoff

Stáj Saxo-Tinkoff stále nevzdává boj o celkové vítězství cyklistické na Tour de France. Lídrovi týmu Španělu Contadorovi k tomu má pomoci Roman Kreuziger, který zatím na slavném závodu jezdí ve skvělé formě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alberta Contadora (druhý zleva) tahal do kopců Roman Kreuziger (v čele) | Zdroj: Reuters

Rozhodně mohl být Roman Kreuziger v celkovém pořadí ještě výše než na skvělém čtvrtém místě. Na lídra závodu Brita Chrise Frooma ale hodně ztratil hned v úvodní horské etapě na Ax 3 Domaines. Zachraňoval totiž Alberta Contadora, trápícího se kapitána svého týmu.

„Roman je pro mě velmi důležitý jezdec. Už toho pro mě hodně udělal, sám jede na velmi vysoké úrovni. Je čtvrtý v celkovém pořadí a to je důležité i pro další možný vývoj závodu v posledním týdnu. Myslím, že je kartou, kterou máme a kterou můžeme použít," říká Alberto Contador, třetí muž celkového pořadí Tour.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Kreuziger je připravený obětovat se pro Alberta Contadora

A Roman Kreuziger potvrdil, že mu dál zůstane loajální.

„Pořád je to tak, že jedeme na jednu kartu. Jsem připravený se pro něj obětovat. Radši ať on vyhraje a já vypadnu z desítky, než aby byl druhý a ten další pátý. Ať alespoň jeden z nás tam je lépe,“ říká Roman Kreuziger.

Český jezdec zároveň vysvětluje, jak funguje profesionální cyklistika. Individuální sport je to jen na oko. A ačkoliv čtyři Tour de France objel jako lídr svých týmů, není mu cizí ani práce exkluzivního pomocníka.

„Řekněme, že zatím mám nejklidnější Tour, co jsem kdy měl. Uvolněnou a absolutně bez stresu, takže mi to maximálně vyhovuje,“ dodává Roman Kreuziger, jehož úkolem je pomáhat, ale také být vpředu a číhat na svou šanci.

Tomáš Kohout, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme