Pořádání velkých sportovních akcí v Česku by měl koordinovat ČOV

Zástupci sportovních svazů se shodli, že koordinaci kandidatur velkých mezinárodních akcí by měl garantovat Český olympijský výbor. Mělo by se tak předejít situacím, kdy se v jeden okamžik koná v Česku více sportovních podniků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kumpošt | Foto: ČOV

„Nechceme říkat, dělejte tohle, nedělejte tamto. Neřídíme svazy, těm zůstává plná autonomie,“ zdůraznil předseda ČOV Jiří Kejval.

„V rámci nového postavení ČOV chceme poradit, konzultovat. Výbor má být pomocnou institucí, oporou,“ objasňuje Kejval.

Zahraniční komise Českého olympijského výboru připravila i podrobný kalendář významných sportovních akcí, které by se v budoucnosti mohly v České republice konat.

„Česko má dobrou pověst a musí si ji udržet. Kapacita pro pořádání vrcholných sportovních akcí je ale omezená. Preferujme kvalitu nad kvantitou. Pak bude efekt pro ČR pozitivní,“ doplnil předseda zahraniční komise ČOV Roman Kumpošt.

Součinnost při kandidaturách na pořádání velkých sportovních akcích podle něj šance na pořádání významných sportovních akcí zvýší.

Kateřina Křenová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme