Pořadatelé připravili pro tricyklisty v Londýně těžkou paralympijskou trať

Čeští paralympici už překonali olympijskou výpravu, která z Londýna přivezla deset medailí. Jedenáctý cenný kov přidal do české sbírky v sobotu dopoledne na okruhu v Brands Hatch David Vondráček, který si na tricyklu dojel pro bronz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úspěšný tricyklista David Vondráček (vpravo) se svým trenérem | Foto: Tereza Jelínková

„Věřili jsme si na medaili, protože David za poslední čtyři roky vždycky nějakou přivezl. Ale nikdy nikdo nemůže říci, jedu si pro medaili, to prostě nejde, ale na jednu ‚placku‘ jsme si věřili,“ řekl šťastný trenér Luboš Jirka.

David Vondráček byl během paralympijského závodu dlouho čtvrtý. „Rozhodl se ve druhém kole, kde Němec odpadl a David má skvělé závěry. To potom dokázal i proti tomu Afričanovi do spurtu,“ pokračoval Vondráčkův trenér.

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem úspěšného českého tricyklisty mluvila Tereza Jelínková

„Ten okruh Byl pro tricyklisty hodně náročný jak technicky, tak fyzicky. David má trochu problémy s technikou a to se i trochu ukázalo, když trochu ztrácel v zatáčkách, ale přeci jen to pak vybojoval,“ oddechl si trenér.

Okruh v Brands Hatch je pro hendikepované sportovce velmi specifický. „Pro ty tricykly je zvláštní hlavně v tom klopení, protože nemají rovnováhu, mají pocit, že z toho padají, mají s tím veliké problémy,“ vysvětlil trenér Luboš Jirka, který už se těšil na medailové oslavy.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme