Pořadatelé veslařského šampionátu se snaží mít všechno perfektní, domluva ale někdy vázne

Trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek určitě nikdy nezažil, že by se musel starat o organizační věci kolem národního týmu. To šéftrenér českých veslařů Přemysl Panuška je v jiné pozici. Na světovém šampionátu v jihokorejském Čchungdžu je i vedoucím výpravy, a tak ho papírování nemine.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veslování (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka iStockphoto

"Radši bych dělal veslování, ale nechceme udělat chybu v organizaci a rádi bychom závodníkům připravili co nejlepší podmínky, aby neměli potíže," říká Přemysl Panuška, který třeba denně vyplňuje pro organizátory dokumenty, kdy budou reprezentanti z hotelu cestovat na kanál a opačným směrem.

Musí proto neustále komunikovat s trenéry jednotlivých posádek. Zatím jezdí všichni prakticky stejně, to se ale po začátku světového šampionátu změní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéftrenér českých veslařů Přemysl Panuška zastává v Jižní Koreji několik funkcí

"Nejhorší je, že se musíme definitivně rozhodnout na dva dny dopředu, teď ale nevíme, jestli lodě postoupí, nepostoupí a jestli pojedou opravu, nebo ne. Je to hold složitější a problém je, že to absolutně nejde změnit. Až začnou soutěže, tak bude vše ještě složitější," konstatuje reprezentační šéftrenér.

Občas ale naráží na problém v komunikaci, protože ani tlumočník, kterého má každá výprava, není zrovna veslařský expert.

S počasím jsem se srovnal, horší je aklimatizace, vzkazuje Ondřej Synek z dějiště MS

Číst článek

"Vše se musí déle vysvětlovat a někdy je třeba použít i ruce. Průvodce totiž není zrovna zběhlý v angličtině a hlavně neví, co je veslování. Neví, co je to za sport. Takže někdy vznikají komické situace," popisuje Přemysl Panuška a dokumentuje tím, že v Jižní Koreji není rozhodně veslování nejrozšířenější a nejoblíbenější sport.

Na druhou stranu ale dodává. "Korejci jsou milí lidé a relativně vstřícní a srdeční, takže tyhle vlastnosti pomáhají překonávat komunikační a jazykové bariéry," říká šéftrenér české reprezentace veslařů.

Mirko Vasić, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme