Porazil nás věk, ví po Velké pardubické Josef Váňa. Ve stáji už má ale nového šimla

Nejznámější český žokej Josef Váňa svou dvacátou osmou Velkou pardubickou dokončil. Na nejlepší sice s hnědákem Tiumenem nestačili, ale i tak jim po šestnáctém místě v cíli aplaudovalo více než dvacet tisíc diváků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Váňa starší na letošní Velké pardubické | Zdroj: ČTK

„Jsem tady, zdravý a kůň taky. Co na to říct? Porazil nás věk,“ shrnul stručně Josef Váňa krátce po dostihu. Věřil, že by se s Tiumenem mohli prosadit, ale ve druhé polovině v pořadí už 124. Velké pardubické začal tušit, že s nejlepšími bojovat nebudou.

„Chtěli jsme vydělat nějaké peníze, ale nešlo to. Už za suchým příkopem jsem věděl, že tenhle rok o peníze bojovat nebudeme,“ přiznal brzy dvaašedesátiletý žokej.

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Váňa starší přiznal, že bude na letošní Velkou pardubickou vzpomínat v dobrém

Po absolvování celého kurzu se rozpovídal o tom, jestli ho diváci uvidí v nejslavnějším dostihu kontinentální Evropy i za rok.

„Každá písnička jednou končí. Doufám, že mě mladý (syn Josef Váňa) neukecá, abych nemusel jezdit toho šimla, kterého mi s panem Dufkem koupil. Říkám na rovinu, že je čím dál těžší držet se v cajku. Možná bude opravdu lepší se na to vykašlat a přenechat to mladším. Velká pardubická je čím dál rychlejší,“ přemítá Váňa, který měl oním šimlem na mysli pětiletého irského koně Abbotta Greye.

A i kdyby v roce 2015 ve Velké pardubické už nestartoval, bude mít v paměti hezké vzpomínky na letošní dostih.

„Užíval jsem si to, je to docela příjemné. Člověk si říká, že má staršího zkušeného koně, co se může stát. Ale stát se může cokoliv. Na taxisu jsem měl štěstí, ale tím, jaký Tiumen je, z toho vyvázl. Děkuju i jemu, že jsem si možná poslední dostih krásně užil,“ dodal Josef Váňa starší.

Jakub Marek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme