Portoriko má české basketbalistky prověřit na duel s Argentinou

Slovo simulace může mít ve sportu dva základní významy. Zatímco herecké etudy, které jsou v rozporu duchu fair play, příliš pochopení u fanoušků nesklízí, simulace, které mají sloužit k napodobení určité skutečnosti, sklízí i u nich všeobecné pochopení. Právě tento model přípravy si dnes večer vyzkouší české basketbalisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky se rozcvičují na ME | Foto: Pavel Petr

Ty nastoupí v Trutnově už ke svému druhému přípravnému duelu proti stejnému týmu, v tomto případě Portoriku. Exotický soupeř přitom nebyl zvolen náhodou. Jeho hra má českým hráčkám pomoci připravit se především na nadcházející olympijskou kvalifikaci a především pak na souboj ve skupině proti Argentině.

„Bylo potřeba s Portorikem hrát, protože je to podobný tým jako Argentina. Chtěli jsme mít kontakt s jejich hrou,“ popisuje reprezentační kouč Lubor Blažek důvody, které ho vedly k tomu pozvat k přípravě právě Portoričanky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky s Portorikem simulují kvalifikační souboj s Argentinou

Dva vzájemné duely obou týmů přitom nemusí být prospěšné pouze Češkám. I Portoričanky totiž na konci června vyrazí do turecké Ankary bojovat o svůj olympijský sen a v jeho naplnění jim mají také pomoci poznatky z utkání proti elitnímu evropskému týmu, kterým ten český rozhodně je.

Komu z obou dnešních soupeřů poslouží simulace nadcházejícím zápasů o všechno více, bude jasno ale až 1. července, kdy boj o pět olympijských míst v Turecku skončí.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme