Portugalci nejsou dvoumetroví Rusové, ale budou nepříjemní, říkají čeští volejbalisté

V 15 hodin začne v halách v Praze, Karlových Varech, Vídni a Innsbrucku volejbalové mistrovství Evropy. České volejbalisty čeká úvodní zápas šampionátu od 18 hodin, kdy v KV Aréně nastoupí proti Portugalsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budou se čeští volejbalisté podobně radovat i na mistrovství Evropy? | Zdroj: ČTK

„Je to hodně podobný styl, jako hrají Francouzi. To znamená, že je to taková nepříjemná obrana s minimem chyb. Hráči na servisu umí všechny styly, varianty. Pravděpodobně to pro nás bude nejdůležitější zápas ve skupině,“ říká trenér českého týmu Jan Svoboda.

Portugalci sice nehráli na loňském mistrovství světa, ale zkušeností s hrou proti nejlepším celkům nasbírali ve Světové lize, kterou v letošní sezóně hráli a udrželi ji i pro příští rok.

„Oni nemají žádné hráče ruského typu, což jsou 205 – 209 cm vysocí hráči. Takže oni musím mít skvěle postavenou obranu, na které staví svoji hru. V žádném případě to nebude lehký soupeř,“ uvědomuje si smečař Jiří Popelka. Trenér Juan Diaz v posledních letech konsolidoval portugalský reprezentační kádr, který se za poslední čtyři roky příliš nezměnil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Portugalci skvěle brání, uvědomují si čeští volejbalisté

V základní šestce nastupují reprezentanti hrající v nejlepších ligových soutěže Evropy. Do Karlových Varů přicestovala i největší hvězda portugalského volejbalu posledních let.

„Je to kapitán Joao, který už několik let startuje za Fridrichshafen a mimo jiné byl před třemi lety vyhlášen sportovcem Portugalska, což v konkurenci fotbalistů musí být obrovský výkon.“

195 centimetrů vysoký blokař je nesmírně pohyblivý a svou menší výšku nahrazuje výborným výskokem a schopností předvídat hru soupeře. Těmihle vlastnostmi se ale mohou pyšnit prakticky všichni jeho spoluhráči. Přesto by měli Češi na svého protivníka najít účinnou zbraň.

„Určitě dobré podání a trpělivá hra, protože oni jsou takoví, že si to bosu chtít dvakrát třikrát nadrazit a my bychom neměli být netrpěliví, když si nás v poli chytí,“ předkládá recept na úspěch Jiří Popelka.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme