Posledních pět let Sportovce roku ovládly ženy, může to tak být i letos

Barbora Špotáková, Miroslava Knapková, David Svoboda, nebo Jaroslav Kulhavý? Kdo z nich dosáhl letos nejlepších výsledků? To opravdu není lehké rozsoudit. Pokoušeli se o to sportovní novináři, kteří dnes večer vyhlásí Sportovce roku. Dost pravděpodobně to bude právě jeden ze čtveřice letošních olympijských vítězů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní olympijské hry Londýn 2012, LOH, oštěp, ženy. Česká reprezentantka Barbora Špotáková se zlatou medailí. | Zdroj: ČTK

Barboru Špotákovou nikdo neobral o olympijské zlato na druhých Hrách v řadě, a právě proto ji možná nikdo neobere ani o korunu pro Sportovce roku. Ostatně k zisku titulu Armádní sportovec roku, o který se z olympijských vítězů neucházela pouze veslařka Miroslava Knapková, řekla sympatická oštěpařka tohle:

„Tentokrát bych vybrala sebe, musím to říct takhle neskromně. Vyhrát olympiádu poprvé je těžké, ale musím potvrdit, že obhájit zlato je desetkrát těžší.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková je největší favoritkou v anketě Sportovec roku

A tenhle náhled je blízký také konkurentovi Barbory Špotákové modernímu pětibojaři Davidu Svobodovi.

„Na první místo bych postavil Báru, protože obhájila zlato.“

Kromě úspěšné obhajoby olympijského zlata by jí mohlo pomoct i rozšíření sportu a jeho masovost. V tomhle se s atletikou veslování ani moderní pětiboj měřit nemůžou, snad leda horská kola Jaroslava Kulhavého. Ale na to Barbora Špotáková nespoléhá.

„V hodně anketách se to tak nebere, třeba v porovnání s rychlobruslením, když se to vezme na počet zemí, které dělají rychlobruslení, je to nesrovnatelné. Ale ono se to porovnávat ani nedá,“ myslí si česká oštěpařka.

Ozve se dnes: ‚Já se jmenuji Barbora Špotáková a jsem podruhé v životě Sportovec roku?‘ Z vysílání Radiožurnálu se to samozřejmě dozvíte.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme