Pospíšil se v 41 letech vrátil do cyklokrosových závodů

V jedenačtyřiceti letech se někdejší mistr Evropy v cyklokrosu Jiří Pospíšil znovu představil v terénu. Ne mezi veterány, jak by se dalo předpokládat, ale v elitní kategorii v rámci pohárového závodu v Lounech. A není vyloučeno, že se představí i v sobotním třetím pokračování TOI TOI Cupu v Uničově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Pospíšil na startu v Lounech | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Rodák z Pardubic má ve své cyklokrosové sbírce stříbro z mistrovství světa juniorů a zlato z evropského šampionátu mezi muži z roku 1995. Třikrát se stal mistrem republiky a na silnici před třiadvaceti lety ovládl Závod míru juniorů.

„Byl jsem zvídavý, jak to v terénu vypadá. Vydržel jsem 40 minut, to je docela dobré,“ pochvaloval si Jiří Pospíšil. V Lounech oblékl dres týmu KC Kooperativa Jablonec nad Nisou.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Jiřím Pospíšilem mluvil Pavel Petr

Odstoupit musel v okamžiku, kdy ho dvojice vedoucích závodníků Jakub Skála - Michael Boroš předjela o jedno kolo.

„Kdybych byl v lepší pohodě, mohl jsem vydržet o trochu déle. Ve středu jsem si půjčil poprvé kolo, vyzkoušel jsem to na Borku v Mladé Boleslavi. Bohužel, ve 41 letech už té síly moc nemám,“ posteskl si.

Pátý muž mistrovství světa v Táboře 2001 pak přiznává, že mu cyklokrosové závody přece jen chyběly. Návrat zkušených cyklokrosařů do terénu není v poslední době žádnou výjimkou. Příkladem může být loštický Emil Hekele.

„Jezdí delší dobu, má asi víc času. Já to tenhle rok přehodnotil, už mám teď 18 tisíc kilometrů, to jsem nemíval ani jako profesionál. Ale je to tak, že si dám kafe nebo pivo a jedu v klidu,“ dodává.

Pavel Petr, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme