Postup do finále MS stál Baumrtovou hodně psychických sil

Ačkoliv v Barceloně teploty dosahují v těchto dnech pravidelně ke 40 stupňům, česká plavkyně Simona Baumrtová se na zdejším mistrovství světa prezentuje zatím s ledovým klidem. Hned při svém prvním startu na stometrové trati se probojovala do finále, i když ji to stálo možná překvapivě více psychických než fyzických sil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová s úsměvem na rtech na MS 2013 | Foto: Michal Jurman

"Teď na mne padla trochu tíha tím, že všichni očekávají, že budu ve finále pořád," komentovala s jistou dávkou nespokojenosti svůj semifinálový výkon chomutovská znakařka.

I přes onu tíhu ale Baumrtová sedmým časem potvrdila, že neustále pokračuje její výkonnostní růst, který začal na světové scéně takříkajíc odrazem ode dna. Před dvěma lety na mistrovství světa v Číně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Simona Baumrtová před finále na MS

"Tehdy v Šanghaji mi první závod hodně nevyšel a projevilo se to i v těch dalších. Byl to velký zlom v mojí plavecké kariéře," vzpomínala. Od zmíněného šampionátu v roce 2011 už ale vrásky na čele studentky fyzioterapie začaly střídat jen spokojené úsměvy.

Loni začala Baumrtová ve velkém sbírat medaile na evropských šampionátech a úspěšný rok korunovala ziskem bronzu na mistrovství světa v krátkém bazénu. Šampionát v bazénu dlouhém je ale ještě o úroveň, co se týká konkurence i prestiže, náročnější. Po olympijských hrách jde pro všechny plavce světa o nejdůležitější akci vůbec.

Fanoušci ji podporují sedmimetrovým transparentem

Podobně vážně tak k celé věci přistoupili i chomutovští fanoušci Baumrtové, kteří do Katalánska dorazili nejen ve velkém počtu ale i se sedmimetrovým transparentem, kterým vzbudili v hale Palau Sant Jordi hned velký rozruch.

"Jsem ráda, že jsem je nezklamala. Tím, že jsem se dostala do finále, tak alespoň ještě něco uvidí. Snad nebudu poslední, ráda bych plavala tak 59,6, to by mohlo být reálné," plánuje si výsledný čas v dnešním parném barcelonském podvečeru Baumrtová. Pokud by se mu opravdu přiblížila, mohla by navíc reálně začít myslet třeba i na boj o medaili.

Michal Jurman, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme