Postupte do Francie, popřáli si v Rize vzájemně čeští basketbalisté s fotbalisty

Nebývale českých sportovců i fanoušků potkáte v těchto hodinách v centru lotyšské Rigy. O svůj sen tam totiž bojují na mistrovství Evropy nejen basketbalisté. Ke kvalifikačnímu duelu Eura 2016 totiž už dnes večer nastoupí i fotbalová reprezentace. Oba výběry přitom mají shodné ambice, dostat se co nejdříve z Lotyšska do Francie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší z českých fotbalistů Petr Čech (druhý zleva) byl při focení s basketbalisty nejnižší, Pavel Vrba si totiž vypomohl stoličkou

Nejvyšší z českých fotbalistů Petr Čech (druhý zleva) byl při focení s basketbalisty nejnižší, Pavel Vrba si totiž vypomohl stoličkou | Zdroj: ČTK

Jen těsně po úspěšném vstupu do evropského šampionátu a výhře nad Estonskem sedli basketbalisté Jan Veselý s Tomášem Satoranským do auta a vydali se na tiskovou konferenci českých fotbalistů. Vzájemné předávání dresů obou táborů doprovázely úsměvy.

„Byl jsem nejmenší. To už se mi dlouho nestalo,“ připadal si Petr Čech mezi dvěma basketbalovými věžemi snad trochu ztracený. Ale ani to mu nevadilo. Radosti z výhry basketbalistů nad Estonskem si patřičně užíval i on.

Přehrát

00:00 / 00:00

Věřím, že jejich vítězná atmosféra se přenese i na nás, slibuje si od setkání s basketbalisty Petr Čech

„Vyhráli s přehledem a kontrolou. Výsledek tomu i odpovídá. Věřím, že jejich vítězná atmosféra se přenese i na nás,“ doufá v přesun jisté pozitivní energie gólmanská jednička Arsenalu, která může s reprezentací slavit postup na Euro do Francie za jistých okolní už po nedělním zápase v Rize.

„Škoda, že se nemůžeme jít podívat, ale taková je situace. Držím jim palce. Chybí jim už jen krůček postupu,“ přeje fotbalistům basketbalista Jan Veselý.

Sám podkošový hráč ví, že jeho týmu těch krůčků k přesunu z Rigy do Francie, kde se konají vyřazovací duely evropského šampionátu basketbalistů, zbývá přeci jen ještě o poznání více. S dnešním utkáním proti Ukrajině konkrétně ještě čtyři.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme