Potlesk 80 tisíc lidí je super, říká 15letá paralympionička Luxová

Pamatujete si ještě ten pocit, když jste si stoupli ve škole před spolužáky, měli přečíst referát nebo slohovou práci a byli nervózní z toho, kolik lidí na vás kouká? A teď si představte, že máte odvést co nejlepší výkon před osmdesátitisícovým davem. Jako to na paralympiádě v Londýně zažila teprve patnáctiletá česká atletka Anna Luxová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Bouří plný olympijský stadion. Naskakuje při tom husí kůže, protože atmosféru, jakou denně vytvářejí diváci na paralympijských hrách ve městě nad Temží, zažijete málokde.

„Upřímně, je to hrozně bláznivé, ale úžasné. Jsem z té atmosféry a všeho nadšená, je to super!" dostávala ze sebe udýchaně slova po svém prvním závodě na dvoustovce Anna Luxová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atletka Anna Luxová si na paralympiádě vylepšovala osobní rekordy

O tom, že se zúčastní největší sportovní akce letošního roku, se přitom dozvěděla jen týden před tím, než česká výprava odletěla do Londýna. Neměla natrénováno, neměla paralympijskou výbavu - ale splnila si sen.

Na olympijském stadioně si na stovce i dvoustovce zaběhla osobní rekord. Poslouchat přitom potlesk osmdesáti tisíc lidí, to je něco, co si bude Anna Luxová chtít zopakovat třeba za čtyři roky v Riu.

Jakub Kanta, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme