Potvrdil jsem si, že mám výbornou formu, hlásil plavec Pošmourný

Úsměv takový, že mu z něj málem zuby vypadaly do vody! Přesně tak vypadal dnes na mistrovství světa český dálkový plavec Jan Pošmourný, který se v závodě na 25 kilometrů postaral o zatím nejlepší český výsledek na probíhajícím mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spokojený Jan Pošmourný po svém životním závodě na MS | Foto: Michal Jurman

Je specialistou na kratší tratě a na mistrovství světa navíc absolvoval všechny tři starty. Přesto byl dnes odpoledne Jan Pošmourný hlavní českou hvězdou barcelonského závodu na 25 kilometrů. Desátým místem dosáhl na zatím nejlepší český výsledek na šampionátu, a jak přiznal v rozhovoru s Michalem Jurmanem, překvapený byl ze svého výsledku i on sám.

Vy jste se stal nakonec takovým českým černým koněm závodu, od Vás se útok na desáté místo příliš nečekalo...

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor: Jan Pošmourný

Takový výsledek jsem nečekal, doufal jsem, že se s trochou štěstí dostanu do šestnáctky. Tím, že to dopadlo takhle, tak jsem si jen potvrdil, že mám výbornou formu.

Do desátého místa jste se vměstnal o jednu jedinou setinu sekundy. Jak vysoko stavíte tento úspěch?

Tohle je zatím nejvíc, co jsem dokázal. Nikdo si nedovede představit tu bolest, jakou jsem posledních sto metrů ve finiši cítil (úsměv).

Byl to hodně bláznivý závod. Hned od začátku se skupinu snažila roztrhat francouzsko-americká dvojice Reynold, Meyer, bylo těžké s nimi udržet tempo?

Na začátku se to začalo trhat a to se mi spíš líbilo, protože jsem na tom dobře. Když se pole roztrhalo, tak jsem viděl, že když to udržím, tak můžu být do šestnáctky. Byl jsem psychicky víc v klidu a spíš mi to pomohlo.

Byl to extrémně rychlý závod, vítěz měl čas 4:47,27, pamatujete si někdy takový čas?

Někdy se to naměří trochu špatně, myslím že už se takhle rychle plavalo. Ale jestli to mělo dnes opravdu těch poctivých 25 kilometrů, tak je to hodně rychlé.

Vám se možná hodilo, že jste založením spíše na kratší, rychlejší tratě...

Určitě. Takoví ti opravdu vytrvalci odpadli už na začátku a udrželi se tam spíše specialisté na desítku. Bylo to pak vidět i ve výsledcích.

Pětadvacítka byla posledním dálkovým závodem na mistrovství, z kterého asi budete odjíždět hodně spokojený. Vždyť jste v žádném ze tří startů nepropadl...

Byl jsem zatím vždycky zklamaný, protože jsem ředvedl fakt výborný výkon, ale ta konkurence je tady taková, že to umístění nestálo za nic. A dnes jsem si alespoň odnesl i to dobré umístění.

Budete teď chtít plavat těch maratónských pětadvacítek více?

Ne, já se budu pořád soustředit hlavně na desítku, protože to je olympijská trať. Ale na mistrovství Evropy nebo světa si to vždycky rád dám,.

Michal Jurman, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme