Potvrdil jsem, že si můžu udržet zelený dres, říká slovenský hrdina Tour Sagan

Po šesté etapě Tour de France mohou týmy a závodníci bilancovat. Rovinaté etapy prozatím skončily, kdo jede na celkové pořadí, počítá, kolik v nich ztratil. A spurtéři zase sčítají tituly, které v hromadných dojezdech etap nasbírali. Jasným vítězem je v tomto ohledu Slovák Peter Sagan.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský cyklista Peter Sagan se raduje z vítězství v 6. etapě Tour de France | Zdroj: ČTK

Šest etap - tři vítězství. Peter Sagan jede ve dvaadvaceti letech svou první Tour de France a bere favoritům jak tituly, tak i zelený dres pro vedoucího muže bodovací soutěže. Naposledy v cílové rovince v Métách, když útočil ze třetího místa, ale zase dojel první.

"Jsem moc rád, že jsem potvrdil, že mám na to udržet si zelený dres. Podařil se mi závěrečný sprint i díky tomu, že jsem si udržel dobrou pozici a v závěru přespurtoval ty dobré jezdce," vysvětloval Peter Sagan, který ve finiši porazil oslabeného Němce Andrého Greipela.

"Greipel měl smůlu, protože spadl po čtyřiceti kilometrech na kruhovém objezdu, kde byl asi olej," popisoval pád německého spurtéra Sagan.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ohlasy Petera Sagana na jeho třetí etapový triumf na Tour de France

Ale to nebyl jediný pád šesté etapy. Daleko horší přišel 26 kilometrů před cílem, kde dva metry od obou krajů úplně rovné silnice válely desítky závodníků.

"Vzadu zůstalo i několik závodníků, kteří potřebují jet na celkové pořadí. Bylo to dost nebezpečné, protože pád přišel asi v sedmdesátikilometrové rychlosti, není to nic příjemného a nechtěl bych takhle dopadnout. Ale já jsem spadl ve čtvrtek, dneska ostatní, to jsou závody a to je Tour de France," říkal Peter Sagan.

Však už také osm jezdců na Tour skončilo, jiní zase přišli právě ve zmíněném hromadném pádu o šance na celkové umístění. Sagan se mu vyhnul a může myslet na další etapové tituly, ale to až za pár dní. Rovinaté etapy končí a začíná taktický boj o žlutý dres, který se rozhodne v časovkách a kopcích. Něco naznačí už ten první, premiéru na Tour bude mít až sedmnáctiprocentní stoupání první kategorie do cíle v La Planche des Belles Filles.

Alena Benešová, Vojtěch Berger, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme