Pozemní hokejisté pohráli v kvalifikaci na OH i druhý zápas

Čeští pozemní hokejisté ztratili v kvalifikaci na olympijské hry do Londýna i svůj druhý zápas. V úvodním duelu prohráli doma s Japonskem 0:6, tentokrát nestačili v Kakamigahaře na největšího favorita turnaje – Jihoafrické republice podlehli 2:6.

Pozemní hokej

Pozemní hokej | Foto: Stock.xchng

Českému týmu se nepovedl už vstup do zápasu, když během úvodních sedmi minut dvakrát inkasoval. Na jednobrankový rozdíl pak sice snížil Martin Seeman, jenomže domácí si ještě do poločasu vytvořili náskok tří gólů.

Ve druhé půli český tým zlepšil hru a díky trefě Štěpána Bernátka snížil na 2:4, to ale bylo ze strany hostujícího celku vše. Jihoafričané v závěru utkání potvrdili roli favorita dalšími dvěma brankami a oslavili zasloužené vítězství.

„Sehráli jsme určitě lepší zápas než proti Japonsku, ale opět nám bohužel utekl začátek a konec první půle. S tím se proti takovým týmům nedá uspět,“řekl německý asistent trenéra Michala Tomse Chris Faust na webu českého svazu.

„Dokázali jsme si, že můžeme hrát proti nejkvalitnějším soupeřům, nicméně musíme hrát disciplinovaně bez zbytečných karet. Od špičky nás stále dělí atletická příprava, tam stále zaostáváme. A také to, abychom dělali méně individuálních chyb, které jsou na této úrovni prakticky vždy potrestány,“ dodal Faust.

Třetí kvalifikační utkání čeká pozemní hokejisty už v pondělí, utkají se s Rakouskem. Poté ještě nastoupí proti Číně a Brazílii. Na olympiádu v Londýně přitom postoupí jen vítěz finále, do kterého se probojují dva nejlepší týmy po duelech ve skupině hrané systémem každý s každým.

Olympijský kvalifikační turnaj v pozemním hokeji mužů v Kakamigahaře (Japonsko):

JAR - ČR 6:2 (4:1), Brazílie - Čína 0:8 (0:4), Japonsko - Rakousko 4:1 (2:0).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít