Pozemní hokejisté přišli o naději na účast na olympiádě

Čeští pozemní hokejisté prohráli i třetí zápas na kvalifikačním turnaji v japonské Kakamigahaře. Rakousku podlehli 1:2 a na olympijské hry do Londýna se nepodívají. Pro českou reprezentaci to přitom mohla být premiérová účast na olympiádě.

Pozemní hokej

Pozemní hokej | Foto: Stock.xchng

Svěřence trenéra Michala Tomse o ni připravil špatný výkon v úvodním utkání proti Japonsku, poté prohra s největším favoritem kvalifikačního turnaje Jihoafrickou republikou a nešťastná porážka od Rakušanů.

Rakousko se v utkání dostalo do vedení po trestném rohu Michaela Körpera, Češi ale zvládli díky trefě Ondřeje Vudmasky vyrovnat. Jenomže ještě do přestávky se Rakousko znovu dostalo do vedení, znovu se prosadil Körper, tentokrát z penalty. Ve druhém poločase český výběr vyrovnat nezvládl.

V nekompletní tabulce je tak Česká republika předposlední a na první dvě místa, která zajišťují účast ve finále o jedno postupové místo, ztrácí šest bodů. Ve středu se Češi utkají s dosud neporaženou Čínou, v pátek uzavřou kvalifikační turnaj utkáním s Brazílií.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít