Pozor na faux pas, varuje před štafetou na MS horských kol úřadující olympijský vítěz Kulhavý

Páté místo z mistrovství světa, které vybojovala bikerka Barbora Průdková, je sice pěkné, ale medaile se za něj nedává. Na šampionátu v Novém Městě na Moravě o ni ale dnes může bojovat český tým ve štafetovém závodě. A nebude u toho chybět ani úřadující olympijský šampión Jaroslav Kulhavý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší hvězda mezi českými bikery Jaroslav Kulhavý na tiskové konferenci před MS v Novém Městě na Moravě | Zdroj: ČTK

Každopádně myslím, že pro každého z té štafety je to i perfektní trénink. Já to beru jako super rozjetí před nedělním závodem. Zapadá mi to do přípravy. Když jsme s Petrem Vaňkem ladili program, tak jsem říkal, že když bude štafeta ve čtvrtek a ne v pátek, tak pojedu,“ prozradil na sebe Jaroslav Kulhavý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Kulhavý a bikerka Kateřina Nash se těší na štafetu a doufají v zisk medaile

Mezi štafetou a závodem v cross-country totiž chtěl mít dva dny na regeneraci. A tahle změna v programu nejenže přinesla Čechům do týmu olympijského vítěze, ale odlákala jiným sestavám špičkové závodnice.

„Já si myslím, že máme jeden z nejsilnějších týmů. Hodně záleží na tom, jak ostatní státy postaví své štafety. Pro ženy to letos není úplně ideální, nejsilnější závodnice tu štafetu nepojedou,“ říká Kateřina Nash.

Ta pojede společně s Kulhavým, juniorem Matějem Průdkem a Richardem Holcem, který je za kategorii 23letých. Je na rozhodnutí trenéra, kdo na kterém úseku pojede, ale jak už se na jednom z minulých mistrovství ukázalo, bude dobré secvičit i předávky.

„Musíme si to ujasnit mezi předávajícími. Nebylo by dobré, kdybychom na domácím šampionátu udělali nějaké faux pas,“ říká na závěr Kulhavý.

Ale naopak by tým mohl po osmnácté hodině bojovat o medaili. Podobně, jako už se mu to dvakrát povedlo.

Tomáš Kohout, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme