Prague Golf Masters hlásí plno zahraničních hvězd i Kláru Spilkovou

Zatímco golfový turnaj Czech Open letos kvůli nedostatku peněz nebude, tak Raiffeisen Prague golf Masters hlásí měsíc před turnajem nabito hvězdami z Ladies European Tour a především zcela pokrytý rozpočet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klára Spilková | Foto: Prague Golf Masters

Svou účast v pražském resortu Albatros už potvrdila současná nejlepší česká golfistka Klára Spilková. Václavu Pešičkovi to řekl Robert Klotz z promotérské firmy Goram.

„Díky našemu partnerovi je turnaj nákladově pokryt, takže předpokládáme, že bude finančně saturován, dokonce jsme v letošním roce navýšili prize money. Českým fanouškům se navíc představí Klára Spilková,“ prozradil.

V minulém týdnu přišla zpráva o tom, že Czech Open nebude tento rok v Česku pořádané. Jak moc to ovlivnilo příval nabídek od nových sponzorů? Poznali jste to nějak vůbec?

Po zveřejnění oficiální vyjádření o zrušení Czech Open se ozvalo několik sponzorů, kteří byli partnery na Čeladné. Měli zájem podpořit tento významný podnik.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Václava Pešičky s pořadatelem Prague Golf Masters Robertem Klotzem

Teď jste tím nejvýznamnějším turnajem na českém území vy. Jaký je recept na úspěšné pořádání turnaje a kde sehnat včas dostatek financí?

Já jsem ekonomicky zajišťoval i Czech Open a neřekl bych, že jsme tam něco udělali špatně. Prostě v české společnosti není nálada financovat tento podnik v rámci European Tour. Státní správa, která si myslíme, že by měla přispět, tak je bohužel ve velmi nejisté situaci a šetří každou korunu.

Takže to jestli jsme my něco udělali dobře a Czech Open špatně, bych nehodnotil. Myslím si, že jsme se tomu dostatečně věnovali a jasně deklarovali, že turnaj bude, kdy bude a co pro něj chceme udělat. To je garance pro partnery k tomu, aby svoje investované prostředky mohli zhodnotit.

Zmínil jste veřejné finance. Prague Masters sponzoruje i Středočeský kraj. Pocítili jste nějak problémy, které teď řeší?

Pan hejtman Rath byl v loňském roce tím, kdo za Středočeský kraj turnaj podpořil a my si myslíme, že v tomto případě smysluplně a věcně. Mohu říct, že tedy partnerem zůstává. Poskytuje nám zázemí, které od státní správy čekáme. Pro kraj i golfová hřiště v něm to je důležitá prezentace.

Už se přihlásila Klára Spilková?

Ano, zhruba před 10 dny. Startovní pole je letos výrazně kvalitativně posunuté. Z kategorie 1, což jsou doživotní členky Ladies European Tour, přibyla Helena Alfredssonová, Gladys Noceraová a další tři vítězky turnajů série Major, dalších 17 vítězek klasických turnajů a 53 hráček z první evropské osmdesátky.

Kdybyste měl vybrat hlavní hvězdy turnaje?

Za top star bych označil právě Alfredssonovou, Lee-Anne Paceovou, Caroline Masonovou, která je i tváří turnaje. Na čekacím listu máme Melissa Reidová, která když se neudrží ve světové padesátce (toto postavení jí zajišťuje start v Kanadě na turnaji LPGA), tak přijede.

Jaký je stav příprav na hřišti, kde se turnaj uskuteční?

Albatross je výborně připraven. 15. června nastoupíme na hřiště a ještě provedeme potřebné úpravy.

Diváci jsou pro vás to hlavní a jejich počet rozhodne o tom, zda bude mít smysl i do budoucna takovýto podnik pořádat. Vidíte to optimisticky?

Jsem z životního pohledu vždycky optimista. Na druhé straně partneři, kteří nám poskytují finance a prezentují se na turnaji, dodrželi to, co slíbili, takže dostali do oběhu mezi svoje hosty relativně velké množství vstupenek. Předpokládáme tedy, že diváci přijdou a že se ztotožní i s někým jiným než jen našimi hráčkami, protože hvězd letos bude opravdu hodně.

Václav Pešička, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme