Praha hostí Světový pohár judistů. Konkurence je špičková

Nebývá to zrovna obvykle, ale asi nejvýznamnější sportovní akcí v Praze bude dnes a zítra judistický turnaj. V hale Sparty na Podvinném mlýně se totiž koná Světový pohár mužů. A do české metropole se sjela opravdu silná konkurence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Judista Lukáš Krpálek (nahoře) ve Světovém poháru | Zdroj: ČTK

Mezi více než čtyřmi stovkami judistů jsou olympijští vítězové, mistři světa a Evropy i mnoho dalších medailistů z těchto největších sportovních akcí, včetně Lukáše Krpálka - bronzového z loňského světového šampionátu.

Za dobu konání turnaje v Praze jde vůbec o rekordní počet účastníků. A to nadělalo organizátorům určité potíže.

„Celá řada výprav uzavírá nominace až na poslední chvíli. A ten počet účastníků se potom nadále zvyšuje. Měli jsme problém i s ubytováním, hotel, který jsme měli rezervován, je kompletně vyprodán, takže jsme museli rezervovat další hotel,“ popisuje generální sekretář Českého svazu juda a šéf organizačního výboru Pavel Volek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Generální sekretář Českého svazu juda Pavel Volek uzavřel sázku, kterou mu na Světovém poháru mužů mohou pomoct vyhrát diváci

Za obrovským zájmem je hlavně olympijská kvalifikace. Turnaj v českém hlavním městě je totiž posledním ze světových pohárů, Grand Prix a grandslamů, poté budou mít judisté další šanci bojovat o body pro účast v Londýně už jen na kontinentálních šampionátech.

Čeští diváci tak mají unikátní šanci vidět judo na špičkové úrovni. I tak je ale otázka, jestli se zhruba tisícová kapacita haly na Podvinném mlýně zaplní.

„Problém juda je ten, že pro diváka je to přeci jen náročnější sport. Není to tak jednoduché jako například atletika, tam kdo přijde poprvé, jednoznačně vidí, kdo vyhraje. V judu je to trošičku složitější. Všichni pořadatelé se potýkají s problémem diváckého zájmu,“ říká Pavel Volek, který doufá ve velkou návštěvu.

A má pro to i jednu speciální motivaci.

„Vsadil jsem se se svazovým trenérem a s místopředsedou Evropské unie juda, že hala bude plná. V sázce je láhev dobrého šampaňského. Čili bych chtěl všechny pozvat, aby se podívali na hezké judo – a svým způsobem i přispěli k tomu, abych tu sázku vyhrál.“

Program turnaje začíná dnes i zítra v 10 hodin, finálové boje by měly být kolem páté odpoledne.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme