Prahu čeká florbalový svátek, ve čtvrtek startuje Czech Open

Praha se od čtvrtka do neděle stane hlavním městem světového florbalu. Celkem 267 týmů z 18 zemí svede boje v rámci tradičního turnaje Czech Open. Program jedenadvacátého ročníku uvidí diváci v šestnácti halách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbal Vítkovice | Foto: Šárka Rojková

Czech Open tradičně láká nejlepší týmy světa. Pro zástupce českého florbalu se tím nabízí ideální možnost porovnání aktuální výkonnosti. „Přijedou čtyři z posledních šesti členů all stars týmu mistrovství světa, hráči jako Tatu Väänänen, Martin Östholm, Matthias Hofbauer…,“ uvedl jeden z organizátorů Tomáš Rambousek. Prozradil také, kdo bude v elitní mužské kategorii patřit k největším favoritům.

„Hlavní favority musíme hledat opět mezi Švédy, Dalen a Pixbo Wallenstam. Pixbo tady vyhrálo už sedmkrát. Konkurencí bude určitě finské SPV Seinäjoki, hvězdný tým, který má ambice vyhrát v říjnu domácí Pohár mistrů a Czech Open je tak pro něj hodně důležitou přípravou.“, vyjmenovává největší top kluby světa Rambousek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na hlavní hvězdy florbalového Czech Open zaměřil svoji pozornost Pavel Petr

Pro fanoušky navíc bude lákadlem start českých reprezentantů v zahraničních klubech. Léto bylo na přestupy skutečně bohaté. „Máme ve čtyřech týmech krajánky. Velmi zajímavou akvizicí je Patrik Dóža, který přestoupil do švédského týmu Pixbo Wallenstam, novou posilou Dalenu je pak Patrik Suchánek a ve Švýcarsku máme Pavla Machalu, který přestoupil do Floorball Köniz,“ prozradil Tomáš Rambousek.

V mužské soutěži se představí šest českých týmů

Z domácích týmů se mezi elitou představí Vítkovice, Chodov, Mladá Boleslav, Otrokovice, Sparta a také pořadatelský Tatran Střešovice. Bronzový tým uplynulého ročníku extraligy sáhl v létě k výrazným změnám. Obměnil přípravu a také trenéra. Jiří Jakoubek by měl v domácí soutěži mužstvo vrátit na příčku nejvyšší. Czech Open může mnohé naznačit.

„My jsme si dali za cíl zahrát si co nejvíc zápasů s kvalitními soupeři, víme, že nejsme natolik florbalově připraveni, ale budeme to chtít nahradit bojovností a dobrou fyzičkou. Už v přípravě jsme si ověřili, že i po pěti tréninkových jednotkách jsme schopni zahrát vyrovnané utkání se silným soupeřem,“ věří v konkurenceschopnost svého týmu Jakoubek.

Nejen se soupeři ale účastníci turnaje bojují. Turnaj provází nepříjemné horko. V halách se těžko dýchá. Já myslím, že to počasí člověk neřeší, když hraje proti silným týmům. České kluby se chtějí proti Pixbu nebo Dalenu hlavně ukázat,“ říká Jiří Jakoubek.

Pavel Petr, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme