Pražské primátorky mají mezi osmiveslicemi jasného favorita

Primátorky jsou pro tuzemské veslaře opravdovým pojmem. A tak určitě nepřekvapí, že při dnešním finále 99. ročníku se v Praze na Vltavě objeví také řada našich špičkových závodníků, kteří se chystají na olympijské klání v Londýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistryně světa Mirka Knapková | Zdroj: ČTK

Výjimkou potvrzující pravidlo bude Ondřej Synek, protože v jeho scénáři olympijské přípravy dostala přednost mezinárodní regata v Amsterdamu. A tak tipovat vítěze závodu skifařů není za dané situace zrovna jednoduché.

Naopak soupeření osmiveslic o Primátorský štít má jasného papírového favorita - pražskou Duklu. Do posádky, od které se očekává jednoznačné vítězství, byli zakomponováni i borci ze čtyřky bez kormidelníka. Ti si před pár dny po znamenitém výkonu vybojovali při olympijské kvalifikaci v Luzernu postup do Londýna.

„Pocit ze závodu byl výborný, protože hned od startu jsme jeli suverénně až do cíle. Byl to úplně ideální závod, takové jsou samozřejmě nejpříjemnější,“ pochvaluje si jeden ze členů úspěšné posádky Matyáš Klang.

Přehrát

00:00 / 00:00

Populární Pražské primátorky vyvrcholí dnes dopoledne, k vidění budou špičkové výkony

Výkon v Luzernu patřičně navnadil také trenéra Petra Blechu. Ten ve startovní listině Primátorek sotva mohl objevit loď, která by zkomplikovala pražské Dukle cestu za 33-tým vítězstvím v řadě.

„Měli jsme dokonce ročníky, kdy sem byli pozváni mistři světa z Německa, kteří také nedokázali pražskou Duklu porazit. Samozřejmě, že čert nikdy nespí a může se stát cokoli, ale já doufám, že se nic takového nestane.“

Realisticky vzato - soupeři by dnes měli pozorovat parádně sehranou posádku Dukly z uctivé vzdálenosti. Ale přílišná suverenita se před startem nevyplácí.

„To určitě ne, proto pojedeme na plný výkon,“ slibuje sobě i divákům Matyáš Klang.

Ten, kdo přijde před desátou hodinou na pražské Rašínovo nábřeží, bude mít šanci prstíčkem si sáhnout i na nejlepší české veslařky - mistryni světa Mirku Knapkovou a sestry Jitku a Lenku Antošovy.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme