Pražské primátorky se o víkendu kvůli povodním neuskuteční

Povodně, které postihly českou republiku, se dotýkají také sportovních akcí. O víkendu se v Praze neuskuteční veslařské Primátorky. Jubilejního 100. ročníku závodu se měli zúčastnit i olympijští medailisté Miroslava Knapková a Ondřej Synek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátorky, 99. ročník. Osmiveslice Dukly Praha vyhrála tradiční Primátorky už potřiatřicáté za sebou - zprava Jan Pilc , Milan Doleček, Petr Melichar, Jakub Koloc, Jan Gruber, Michal Hortváth, Milan Bruncvík, Matyáš Klang a kormidelník Martin Šuma. | Zdroj: ČTK

I kdyby voda do víkendu opadla, na náplavkách se dá očekávat silný nános bahna. Nebylo by tak možné připravit závodní dráhy. Navíc horní hranice pro upevnění bójek je průtok do 400 kubíků.

O odložení slavného závodu se uvažovalo už v neděli, oficiálně ještě musí zrušení Primátorek o tomto víkendu potvrdit spolupořadatel závodu agentura Mather Activation.

Primátorky nezažívají přesunutí termínu poprvé, podobná byla situace v roce 2006, kdy byla hladina Vltavy rovněž zvýšená. Nový termín letošního závodu ještě není znám. Pravděpodobně to bude stejně jako před sedmi lety až v září.

POVODNĚ ONLINE: Stoupají dolní toky, záchranáři evakuovali stovky lidí. V Praze nejezdí část metra

Číst článek

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme