Pražské Václavské náměstí hostilo turnaj světové basketbalové série 3x3

Václavské náměstí ožilo basketbalem. Praha a i Česká republika totiž premiérově hostila jeden z pěti turnajů světové série 3 na 3, která se pořádá pod hlavičkou mezinárodní basketbalové federace FIBA. Jediný český účastník pomýšlel na vítězství, ale dohrál ve čtvrtfinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbal 3x3 nabírá i v Česku na popularitě | Foto: Česká Streetballová Federace

Popularita basketbalu tři na tři obecně roste. V Londýně na olympijských hrách už se prezentoval jako ukázkový sport a není vůbec vyloučeno, že se v brzké době také pod pěti kruhy objeví.

V Praze se představilo celkem dvanáct týmů. Ve hře byla i zajímavá odměna ve výši 10 tisíc dolarů. Přímo na Václavském náměstí do hry, vedle jednoho z českých týmů, se představily i výběry reprezentující dalších devět zemí.

Do hry o celkové prvenství zasáhli také basketbalisté z Ostravy, kteří po úvodní porážce s Petrohradem zdolali Novi Sad a Kaunas. Ve čtvrtfinále ale nestačili na ruský celek hrající pod názvem Leningrad a prohráli 14:21.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalová série World Tour 3 na 3 si dala dostaveníčko pod sochou sv. Václava

Podle trenéra Michala Kruka ovšem tým vstupoval do pražského turnaje s daleko vyššími ambicemi. „Tým mě na celkové vítězství a to herně i morálně. Nicméně v rozhodující okamžik jsme zcela odešli fyzicky. Možná, že to bylo způsobené tím, že jsem najednou hráli o hodinu později, protože nám to řekli na poslední chvíli, a kluci se třikrát rozcvičovali."

Pražské klání by ovšem ostravský tým mělo nastartovat. Tým by se měl vyprofilovat a jezdil po světových turnajích.

„Příští rok je MS v Moskvě. Před třemi týdny jsme tam byli a zkusili si to. Ve skupině jsme prohráli právě s úřadujícími světovými šampiony, které jsme v Praze porazili. Tým potenciál má, teď jen musí hrát, hrát, hrát,“ je přesvědčen Michal Kruk.

Pumprla si zavzpomínal

Basketbal na Václavském náměstí přilákal řadu osobností. Nechyběly reprezentantky Kateřina Hindráková nebo Ilona Burgrová. A také ve Španělsku hrající a na mistrovství Evropy ve Slovinsku se připravující Pavel Pumprla. Tvrdí ovšem, že hru tři na tři si ještě neměl možnost vyzkoušet.

„Tím, že se hraje přes léto, kdy já mám po sezoně naordinovaný odpočinek, navíc v posledních letech se připravuju vždycky i s národním týmem, tak na to čas nemám. I vzhledem k nebezpečí zranění se tomu vyhýbám, ale z historie to ve mně vyvolává velké vzpomínky, protože tu starší formu, které se říkalo streetball, jsem hrál často a rád.

Na Václavském náměstí se basketbal nehraje pochopitelně každý den a tak světová tour vzbudila pochopitelně rozruch. Potvrdil to jeden z organizátorů Michal Konečný.

Atmosféru tvořili turisté

„Zájem byl veliký a to také díky turistům. Vytvořila se tu krásná atmosféra, protože každý tým z různých zemí tu měl podporu svých fanoušků.“

Jisté pak je, že světová tour 3 na 3 se do Prahy vrátí minimálně v následujících dvou letech. A sluší se také prozradit, že ve finále dvoudenního klání hráči Nového Sadu zdolali Bukurešť 20:15.

Patricie Strouhalová, Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme