Pražský areál Markéta zažije první finále extraligy na ploché dráze

Pražský stadion na Markétě bude večer dějištěm prvního finále extraligy na ploché dráze. O titul si to rozdají domácí Olymp a tým Zlaté přilby Pardubice. Diváci se tak mohou těšit na představení největších českých i zahraničních hvězd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plochá dráha | Foto: KS Toruń, Creative Commons Attribution 2.0 Generic

„Pardubice jsou velice silný soupeř, ale i my se k tomu stavíme zodpovědně tak, že se snažíme mít také nejlepší možný tým. Doufáme, že to pro nás dopadne dobře,“ říká manažer domácího týmu Tomáš Topinka.

Pravdou je, že Pardubice opravdu přijedou do Prahy s tím nejsilnějším týmem. Spoléhat se budou zejména na výkony, letos výborně jezdících bratří Drymlů nebo Václava Milíka. Ale ani Olymp neopomene žádnou ze svých domácích hvězd.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olymp a Prdubice se utkají v prvním finále extraligy na ploché dráze

„Máme zpátky v týmu Pepu France, Luboše Tomíčka, který na pražské dráze závodí rád. A pochopitelně tam bude Matěj Kůs.“

Sestavy navíc doplní nejlepší junioři a také posily ze zahraničí. V pardubickém dresu nastoupí zkušený švédský veterán a někdejší mistr Evropy Magnus Zetterström. V pražském týmu se mohou diváci těšit hned na dvě zajímavá jména. Vedle australského mladíka Troye Batchelora je největším lákadlem účast trojnásobného mistra světa Nickyho Pedersena z Dánska. Podle Tomáše Topinky ale nebudou rozhodující výkony zahraničních akvizic jednotlivých týmů.

„Cizinci podávají vynikající výkony, jde o to, aby se naši vybičovali a podali také dobrý výkon. Stačit ale bude, když předvedou to, co umí, nejde o extra výkony. Věřím tomu, že to dopadne dobře.“

První finále play-off začne na stadionu Markéta v 18 hodin a 30 minut a Radiožurnál vás o jeho průběhu bude informovat.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme