Před klíčovým zápasem netrénovaly, každá basketbalistka se připravuje po svém

Basketbalistky dnes na mistrovství Evropy budou bojovat o čtvrtfinále. V půl čtvrté odpoledne v maďarském Debrecínu vyzvou Turecko. Pro postup musí zvítězit, ale ani to jim ale nemusí stačit. Pro maximální soustředění na klíčový zápas trenéři dokonce zrušili ranní trénink.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky během přípravy | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„První představa je, že na ranní trénink nepojedeme, abychom si prohlédli video. Pak uděláme cvičení a potom se holky asi půjdou projít, aby nezůstaly na hotelu,“ prozradil informace z tábora českých basketbalistek před zápasem s Tureckem asistent Ivan Beneš.

Některé hráčky určitě potěšil, nemusí si nařizovat budík. „Preferuju po obědě spánek, ale to nejde, protože hrajeme hodně brzo. Takže se musím aspoň vyspat a budu ráda, když trénink nebude. Vstanu třeba v 10, pak se musím jít projít,“ přiznala Michaela Stejskalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští trenéři zvolili před zápasem s Tureckem zajímavý způsob přípravy, zjistil přímo v Debrecínu reportér ČRo Pavel Petr

Jsou ale basketbalistky, které by dokázaly prospat třeba celý den. Příkladem prý je Alena Hanušová. „Ta miluje postel a filmy. Furt by ležela, jen občas se s námi jde projít. Já to mám tak, že když hrajeme pozdě, tak se jdu naobědvat, spát a musím vstávat nejpozději 3 hodiny před zápasem,“ prozrazuje Stejskalová.

Hráčky jsou profesionálky a vědí, co jim přijde vhod. „Trenér to zvolil vhodně, ať si každá udělá, co chce. Někdo se může jít proběhnout, někdo na kávu. Jsme velké holky a každá ví, jak se nejlíp připravit,“ potvrzuje Kateřina Hindráková.

 

Červeno-bílé mraveniště na dnešním tréninku.

Posted by Česká basketbalová federace (ČBF) on 20. červen 2015

Duel s Tureckem Češky rozehrají v 15 hodin a 30 minut. K postupu do čtvrtfinále je přiblíží vítězství. Ani to ovšem nemusí stačit. V následujících dvou zápasech totiž budou držet palce Černé Hoře a Francii.

Ve vysílání Radiožurnálu z utkání uslyšíte aktuální vstupy. Na streamu Český rozhlas Sport na našem webu a v mobilní aplikaci iRadio si pak můžete naladit přímou reportáž.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme