Před lety zaujal Navrátil skoky á la Superman. Na letošní MS chystá další novinku

Před dvěma lety si odbyl premiéru na plaveckém mistrovství světa tzv. high diving, při kterém se řítí skokani v saltech k vodní hladině z 27 metrů. Český dobrodruh Michal Navrátil tehdy skončil čtvrtý, u fanoušků ale po skoku v pláštěnce Supermana jasně vyhrál. Letos chce vyměnit jejich náklonnost za přízeň rozhodčích a poprat se v Kazani o medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Navrátil je nejen vynikající sportovec, ale také showman | Foto: Michal Jurman

Ze své pověsti showmana Michal Navrátil nic neztratil, naopak. Při tréninku dělá z obrovské výšky směrem k přihlížejícím opičky a říká si o pozornost. Chce se tak zbavit nervozity.

„Zima! Ale dobrý, mám za sebou jeden skok,“ odfrkne si dole pod můstkem.

Třicetiletý pražský rodák dobře ví, že poslední trénink v Kazani je pro něj snad důležitější než samotný dnešní vstup do závodu. V dubnu si poranil při saltu pravé rameno a to ho stále limituje i před jeho největší výzvou za poslední čtyři roky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skokan do vody Michal Navrátil má pro fanoušky a rozhodčí přichystanou novinku, trojité salto s dvěma a půl vruty

„Musím dát ještě nový skok,“ hlásí.

Vyrýsovaný borec tím přesně myslí trojité salto s dvěma a půl vruty. Sen, který chce proměnit v závodní skutečnost. Nejdříve ho ale musí zvládnout v tréninku.

„Potřebuju, aby mě lidi vyhlásili a já moc nad skokem nepřemýšlel a šel do něj. Uvidíš!“ otáčí se muž s přezdívkou Supratil a míří k obrovské skokanské věži z lešení.

Napětí je cítit jak z černé tečky kdesi nahoře, tak z přihlížejících dole u vody. Po dopadu do tmavě zbarvené hladiny ho ale vystřídá hlasitý aplaus. A euforií umocněnou o vyplavený adrenalin nešetří ani sám Navrátil.

„Neskutečné, vyšlo to přesně, jak jsem měl v plánu. Budu mít k tomu skoku ještě respekt, je to něco nového, ale mrsknul jsem to tam,“ lebedí si.

Highdiveři začnou závodit v Kazani po 13. hodině a do středečního finále postoupí z celkové dvacítky dvanáct nejlepších.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme