Před závodem jsem na vítězství nepomýšlel, říkal po skvělém výkonu Chris Froome

Francouzi ani nemuseli smutnit, že se na jejich státní svátek radoval z etapového triumfu na cyklistické Tour de France britský závodník. Chris Froome totiž předvedl tak spanilou jízdu, že k oslavám dne dobytí Bastily výrazně přispěl. A popravil přitom všechny své soupeře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chris Froome ve žlutém dresu lídra Tour de France mezi kolegy ze stáje Sky | Zdroj: Reuters

Znělku při ceremoniálu, kdy dostává žlutý dres celkového lídra 100. Tour de France, už Chris Froome důvěrně zná. Etapy tady ale vyhrál zatím "jen" dvě. A triumf na Ventoux prý nijak neplánoval.

„Taktikou bylo najet co nejvíce v celkovém pořadí. Ale na etapové vítězství jsem nemyslel. Nakonec Quintanovi došly síly dva kilometry před cílem. Viděl jsem, že je možné vyhrát etapu. Předtím mě to nenapadlo, je to opravdu neskutečné,“ vysvětloval průběžný lídr Froome.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chris Froome v 15. etapě cyklistické Tour de France upevnil své vedení

Neskutečné ale bylo hlavně to, jak na 1912 metrů vysoké hoře roztočil svýma nohama pedály. Dřel a dřel, ale všem ujel. Za cílem si dokonce musel Chris Froom loknout kyslíku.

„V konci jsem šel přes limit. Ale to je normální, jsme ve 2000 metrech, tady není moc kyslíku,“ říkal francouzsky, protože žije v Monaku, Brit narozený v Keni.

Ostatně, i na Ventoux mu fandily pestrobarevné davy z celého světa, které asistovaly u splnění jeho snu.

„Ano, samozřejmě. Je to neuvěřitelné. Byli tady snad všichni, spousta Angličanů, ale nejen jich. Všem jim chci moc poděkovat za povzbuzování. Bylo to neuvěřitelné,“ lebedil si Chris Froome, který ale zůstával nohama na hoře, myšleno tak, že odmítl verzi, že by měl Tour vyhranou.

„Ne ne, do konce je ještě daleko,“ dodal Chris Froome.

Tomáš Kohout, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme