Předolympijský Londýn zažívá první ostrý test, dorazili už někteří sportovci

Olympijská vesnice v Londýně už ubytovala první sportovce. Na ostro se tak rozjíždí největší dopravní a bezpečností operace v Británii od dob druhé světové války. Veřejná doprava i letiště zatím příliv cestujících zvládají dobře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Millenium Dome byl ještě před pár lety na odpis, dnes ho organizátoři připravují na olympiádu | Foto: Jaroslav Skalický

Během pondělka mělo jedním z terminálů projít 335 olympijských sportovců. Čekací doby u imigračních úředníků se nepočítaly na hodiny, nýbrž na minuty, což pasažéry mile překvapilo.

Bezproblémového vstupu do země se dočkaly i první oštěpy atletů nebo střelné zbraně. V centru Londýna je znát lehce zvýšená koncentrace lidí, ale o chaotickém stavu nemůže být řeč.

Potíže s bezpečnostní agenturou G4S ale neustávají. V Manchesteru třeba nastoupilo v jednom z olympijských hotelů do služby jen 17 z plánovaných 56 strážných. Vypomoci tak musela policie.

Její členové budou muset ve větším počtu zacelit mezeru po chybějících pracovnících G4S spolu se stovkami vojáků i během samotné olympiády.

Jiří Hošek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme