Předsedu ČUS Janstu čeká obhajoba mandátu. Protikandidáta nemá

Zdá se to jako předevčírem, kdy i kvůli stavbě nové arény v Praze padla tzv. stará 'Sazka'. S ní šel dolů i její hlavní akcionář, kterým byl ČSTV. Ten ale přežil a změnil svůj název na Českou unii sportu (ČUS). I to byl jeden z kroků, které prosadil jeho nový předseda, Miroslav Jansta. Ten se dnes bude ucházet o své znovuzvolení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda České unie sportu Miroslav Jansta

Předseda České unie sportu Miroslav Jansta | Zdroj: ČTK

Právník, lobbista, přítel politiků, boss basketbalového Nymburka a předseda České basketbalové unie. To je jen stručná charakteristika současných aktivit předsedy ČUS Miroslava Jansty. Chlubí se, že se za čtyři roky pod jeho vládou výrazně zlepšilo hospodaření této organizace s penězi i majetkem. To je vidět asi nejvíce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Budu rád, když výkonný výbor bude zvolený v podobě, jaké je nyní, říká před volbou nového vedení ČUS Miroslav Jansta

Za 75 milionů korun také ČUS mimosoudně vyrovnal své závazky se Sdružením sportovních svazů - související ještě se Sazka arenou. A i když zatím ČUS prohrál jednu žalobu proti bývalému šéfovi Sazky - Aleši Hušákovi, i tam vidí Miroslav Jansta plus. V tom, že se prý povedlo shromáždit důkazy o tom, jak Hušák společnost vedl.

„Byl úspěch, že jsme sehnali tisíce dokumentů, které jsme předali policii a soudům. Teď budeme pozorně sledovat, jak se k tomu policie a soudy postaví. Vím, že jsou ty dokumenty kvalitní a že tam došlo k porušení práva akcionářů Sazky a ČSTV a jsem zvědavý, jak budou soudy rozhodovat,“ říká Miroslav Jansta.

Ale nejen na to. Plánů má Miroslav Jansta víc a vše nasvědčuje tomu, že mu dá dnešní valná hromada ČUS dost prostoru pro to, aby je mohl prosazovat. Žádný protikandidát se zatím neobjevil a i výkonný výbor zřejmě bude zvolený tak, jak si dosavadní předseda přeje.

„Budu rád, když výkonný výbor bude zvolený v podobě, v jaké je nyní. Na valné hromadě budu orodovat za dva členy, protože si myslím, že má logiku, aby byli zvoleni. To, kteří by to konkrétně měli být, se dozví delegáti na valné hromadě,“ dodal předseda ČUS k jednání, které se bude konat dnes v Nymburce od 10 hodin.

Tomáš Kohout, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme